Ulft, Netherlands

Kinderen maken bom Dinxperlo onschadelijk

In de tuin van een woning in Dinxperlo is dinsdagochtend een brisantgranaat gevonden. Kinderen hebben later op de dag geholpen om de bom met de Explosieven Opruimingsdienst (EOD) onschadelijk te maken.
Jasper Hazelaar | 27 april 2021 13:24 | Aangepast op 27 april 2021 13:24

De bom werd rond 10.00 uur gevonden bij werkzaamheden aan een nieuwe woning aan de Kwikkelstraat. Dat was reden voor de politie om de omgeving ruim af te zetten. Onder meer de straat zelf werd afgesloten. Naast de EOD kwam ook een graafmachine ter plaatse om te helpen met het veiligstellen van het explosief. Het bleek te gaan om een Engelse brisantgranaat met een lengte van 75 centimeter.

Het object is vervolgens overgebracht naar het buitengebied van Aalten. Daar liet de EOD het tot ontploffing brengen van de granaat over aan twee kinderen. Zij mochten op het knopje drukken.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...