gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kinderbad Stroombroek houdt op te bestaan

0ee046abed527df18fdf1acf2a2573c4.jpg

Het kinderbad op recreatiegebied Stroombroek in Braamt houdt op te bestaan. Het pierenbad voldoet niet aan meer de huidige regels die gelden en is daarnaast sterk verouderd.

Redactie REGIO8 |
“Het hangt helaas teveel vast op de veiligheid van het bad”, aldus woordvoerder Erik Droogh namens Leislurelands. “Je moet daarbij denken aan de kwaliteit van het water, het kan te glad zijn en je moet voldoen aan regels die van toepassing zijn op echte zwembaden. We willen het kinderbad graag gratis aanbieden aan onze bezoekers, maar dat kan door de nieuwe regelgeving niet meer.” Het kinderbad werd gevuld met water uit de plas, maar door nieuwe regels zou er een aparte leiding moeten worden aangelegd zodat het bad met leidingwater gevuld kan worden. Zelfs een dure renovatie en het investeren in nieuw leidingwerk zou volgens Droogh onvoldoende zijn om te kunnen voldoen aan de regelgeving.

De werkzaamheden om het kinderbad te verwijderen zijn dinsdag begonnen en moeten binnen enkele weken afgerond zijn. Wel wil Leislurelands er een nieuw speeltoestel voor terug plaatsen. “Het moet een speeltoestel worden waarbij kinderen met water kunnen spelen”, aldus Droogh. “We zijn nu aan het bekijken of dit voor het komende seizoen nog gaat lukken of dat we het over dit seizoen heen gaan tillen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.