Ulft, Nederland
Terug

Kinderbad Stroombroek houdt op te bestaan

0ee046abed527df18fdf1acf2a2573c4.jpg

Het kinderbad op recreatiegebied Stroombroek in Braamt houdt op te bestaan. Het pierenbad voldoet niet aan meer de huidige regels die gelden en is daarnaast sterk verouderd.

Redactie REGIO8 |
“Het hangt helaas teveel vast op de veiligheid van het bad”, aldus woordvoerder Erik Droogh namens Leislurelands. “Je moet daarbij denken aan de kwaliteit van het water, het kan te glad zijn en je moet voldoen aan regels die van toepassing zijn op echte zwembaden. We willen het kinderbad graag gratis aanbieden aan onze bezoekers, maar dat kan door de nieuwe regelgeving niet meer.” Het kinderbad werd gevuld met water uit de plas, maar door nieuwe regels zou er een aparte leiding moeten worden aangelegd zodat het bad met leidingwater gevuld kan worden. Zelfs een dure renovatie en het investeren in nieuw leidingwerk zou volgens Droogh onvoldoende zijn om te kunnen voldoen aan de regelgeving.

De werkzaamheden om het kinderbad te verwijderen zijn dinsdag begonnen en moeten binnen enkele weken afgerond zijn. Wel wil Leislurelands er een nieuw speeltoestel voor terug plaatsen. “Het moet een speeltoestel worden waarbij kinderen met water kunnen spelen”, aldus Droogh. “We zijn nu aan het bekijken of dit voor het komende seizoen nog gaat lukken of dat we het over dit seizoen heen gaan tillen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.