Ulft, Netherlands

Kilderse kickbokser alsnog Nederlands beste

Regio8 | 20 oktober 2017 12:59 | Aangepast op 20 oktober 2017 12:59

“Voor ons was het eigenlijk overduidelijk”, aldus trainer Harry Luyken, die overtuigd was van de winst van zijn pupil. “Als trainersstaf tel je zelf altijd de punten mee en in ons inzien hadden wij gewoon meer punten gemaakt.” De jury uit Rotterdam van boksbond WTKA dacht daar echter anders over. Zij bekroonden tegenstander Romano tot de beste van Nederland. De teleurstelling was groot na de wedstrijd. “Ik was boos, heel erg boos”, vertelt Verhaegh. Na de wedstrijd diende trainer Luyken een protest in die door een onafhankelijke jury uit drie landen werd beoordeeld. Door middel van videobeelden werd bekeken of de uitslag terecht was.

De onafhankelijke jury besloot Verhaegh en zijn team in het gelijk te stellen en hem alsnog te bekronen met de titel. "Dat hadden we natuurlijk wel verwacht”, aldus Luyken. Donderdagavond kwam een afgevaardigde van de boksbond naar de boksschool van Verhaegh in Doetinchem om de bijbehorend riem te overhandigen. “Nu vind ik het ook wel sportief van de jury dat ze het weer om hebben gedraaid”, aldus Verhaegh. De titel is een mooie opsteker voor de jonge kickbokser. "Vlak voor het WK helemaal. Daar ga ik vechten en daar sta je dan toch wel als beste van Nederland."

Opmars naar WK
Aankomend weekend doet de 15-jarige kickbokser uit Kilder mee aan het WK in het Duitse Hagen. Vorig jaar werd hij wereldkampioen in de klasse t/m 15 jaar en dit jaar doet hij voor het eerst mee in de categorie 15 t/m 17 jaar. “Ik heb wel vaker tegen oudere jongens geknokt en dat ging altijd wel goed”, aldus de Kildenaar. Trainer Harry heeft er ook vertrouwen in. “Peter zit in een behoorlijke zware categorie. Als je tegen iemand moet die bijna 18 is dan is dat wel een level hoger. Maar hij kan dat aan.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...

Eerdere maatregelen blijken niet genoeg, nu ook drempels op DRU Industriepark

De gemeente Oude IJsselstreek gaat verkeersdrempels plaatsen op het DRU Industriepark. Nog steeds ko...

Bewoners en anonieme financier willen hotel in Joppekerk voorkomen

De Rooms-Katholieke Kerk in het dorp Joppe staat al jaren te koop. Er ligt een plan van projectontwi...

Auto raakt van de weg en botst tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de Doetinchemseweg in Westendorp is zondagnacht een auto zwaar beschadi...

Het Grootste Kerstdiner verspreidt zich over de Achterhoek: 'Toch samen kerst vieren'

Mensen met een kleine beurs of die in eenzaamheid leven laten genieten van een gezellige kerst: dat ...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij de basisschool #1

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...