gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kiek Now Us neemt afscheid van het publiek

ecd2acd5532d0062ebea1fc819570162.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het stoppen kwam door het feit dat ik aangaf dat ik minder wilde doen”, zegt saxofonist Jos Bleumink. “Ik wilde de jongens niet tegenhouden om hogerop te gaan.” De band wilde in eerste instantie met zijn vieren doorgaan. “Dat valt tegen, het voelt alsof je geamputeerd wordt, alsof je een been mist”, aldus zanger Lars Karnebeek. “We zijn ooit samen begonnen, misschien was het dan ook nu ook wel tijd om te zeggen dat we het ook samen afmaken.” De vijf vrienden besloten na nog één laatste memorabele toer te stoppen met Kiek Now Us.

De band is 12,5 jaar geleden tot stand gekomen door een uit de hand gelopen grap. “Eigenlijk kon niemand van ons echt fatsoenlijk noten lezen of muziek maken”, zegt Bleumink. “Toen begon het steeds groter en groter te worden.” Op een gegeven moment waren de Achterhoekse muzikanten niet meer weg te denken van de tentfeesten in het weekend. “In de topdagen was het zo druk dat we drie of vier keer per weekend weg waren.” De band, die dialectnummers uitbracht, speelde zelfs voor tienduizenden mensen op Koningsdag in Breda en op de Zwarte Cross.

Afscheidsshow in de Radstake
Op 21 oktober sluit Kiek Now Us de afscheidstoer af met een optreden bij De Radstake in Heelweg. “Dat wordt een heel spektakel, met alles erop en eraan. Vuurwerk, special effects, voorprogramma’s en DJ’s.” Samen met het trouwe publiek sluiten de mannen hun carrière af. “Natuurlijk met veel vrienden en bekenden. Mensen die ons de afgelopen jaren gesteund en geholpen hebben”, aldus Bleumink.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.