gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kiek Now Us neemt afscheid van het publiek

ecd2acd5532d0062ebea1fc819570162.jpg
Redactie REGIO8 |

“Het stoppen kwam door het feit dat ik aangaf dat ik minder wilde doen”, zegt saxofonist Jos Bleumink. “Ik wilde de jongens niet tegenhouden om hogerop te gaan.” De band wilde in eerste instantie met zijn vieren doorgaan. “Dat valt tegen, het voelt alsof je geamputeerd wordt, alsof je een been mist”, aldus zanger Lars Karnebeek. “We zijn ooit samen begonnen, misschien was het dan ook nu ook wel tijd om te zeggen dat we het ook samen afmaken.” De vijf vrienden besloten na nog één laatste memorabele toer te stoppen met Kiek Now Us.

De band is 12,5 jaar geleden tot stand gekomen door een uit de hand gelopen grap. “Eigenlijk kon niemand van ons echt fatsoenlijk noten lezen of muziek maken”, zegt Bleumink. “Toen begon het steeds groter en groter te worden.” Op een gegeven moment waren de Achterhoekse muzikanten niet meer weg te denken van de tentfeesten in het weekend. “In de topdagen was het zo druk dat we drie of vier keer per weekend weg waren.” De band, die dialectnummers uitbracht, speelde zelfs voor tienduizenden mensen op Koningsdag in Breda en op de Zwarte Cross.

Afscheidsshow in de Radstake
Op 21 oktober sluit Kiek Now Us de afscheidstoer af met een optreden bij De Radstake in Heelweg. “Dat wordt een heel spektakel, met alles erop en eraan. Vuurwerk, special effects, voorprogramma’s en DJ’s.” Samen met het trouwe publiek sluiten de mannen hun carrière af. “Natuurlijk met veel vrienden en bekenden. Mensen die ons de afgelopen jaren gesteund en geholpen hebben”, aldus Bleumink.

Foto: REGIO8

Lees ook

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.

De Belevenis0.jpg

Geen lichtjesfestijn 'De Belevenis' in Engbergen dit jaar

Voorlopig komt er geen nieuwe editie van De Belevenis in Gendringen. De organisatie laat via een bericht op Facebook weten dat er in 2026 geen editie van de lichtjesroute plaatsvindt in natuurgebied Engbergen. Het is echter niet zo dat de stekker uit het evenement is getrokken.

Wiersse20.jpg

Zuivelfabriek De Wiersse bij Vorden voorgedragen als monument

De voormalige zuivelfabriek op landgoed De Wiersse in Vorden is door het college van burgemeester en wethouders van Bronckhorst voorgedragen als gemeentelijk monument. Het gaat om het fabriekspand aan de Zuivelweg, de bijbehorende paardenschuur en de karakteristieke schoorsteen.

Matjes0.jpg

Tapijttegels lokken reptielen in Gorssel: onderzoek voor realisatie woningbouw

Langs de bosrand en de akker in de hoek van de Kozakkenweg en de Elfuursweg in Gorssel liggen opvallende tapijttegels. Dat is geen afval, maar ze vormen een belangrijk hulpmiddel om beschermde reptielen op te sporen. Er staat informatie bij. In het gebied Gorssel-Noordoost, verrijzen de komende jaren tot 250 woningen, waarvoor momenteel uitgebreid natuuronderzoek wordt gedaan.

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.