gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Keuper blij met aandacht voor streektaal

3707d4873c6f231b23d2ad2e313eca87.jpg
Redactie REGIO8 |
“Mensen die niet weten dat het bestaat, kunnen erheen gaan en zien dat er niet alleen maar rock and roll is, niet alleen maar Normaal-achtige muziek, maar dat er hele mooie luisterliedjes zijn”, vertelt Keuper over het dialectfestival. “En dat jongelui er af en toe ook aan meedoen. Er wordt heel veel in schuurtjes en biertenten gespeeld, in het plat.” De regionale en landelijke radiozenders besteden te weinig aandacht aan muziek in streektaal volgens Keuper. “Ze doen net of er geen Fries, Gronings, Limburgs of Achterhoeks bestaat, behalve Normaal en Rowwen Hèze.” En dat is kwalijk volgens Keuper. “Je bent toch bezig met een cultuurgoed dat aan het verdwijnen is, je jongelui proberen nog wel mee te praten, maar het wordt toch minder.”

Het dialectfestival vindt zaterdagavond plaats bij Erve Kots in Lievelde. Genomineerd zijn: Boh Foi Toch met Honderd en Ene, Jan Ottink met Maak mie Wakker, Hans Venneman met Ik hol van Ow, Joop Boxstart met Naar Plekje, Peter Groot Kormelink met Dat Land Dee Leu, Vals Plat met Van Durp noar Durp, Ferdi Jolij met Hol ow vast, Reinhard ten Brink met Laot gaon, Jan Wilm Tolkamp met Toevallig en Kiek Now’s Witte wieven.

Lees ook

PaasloopMontferland.jpeg

Veertigste editie Paasloop in Kilder: een groeiend succes voor jong en oud

Tweede paasdag viert de paasloop in Kilder zijn veertig jarige jubileum. Wat begon als een kleinschalig initiatief door een groepje hardlopers, is uitgegroeid tot een niet meer weg te denken traditie. Het hardloopevenement dat jaarlijks plaatsvindt, wordt voornamelijk door vrijwilligers georganiseerd en sponsoren maken het mogelijk om alles te realiseren.

JamieOverbeekLordsofTram.jpeg

Jamie Overbeek (20) uit Ulft haalt hoogste score ooit en verbreekt meerdere records

De 20-jarige Jamie Overbeek uit Ulft heeft tijdens de kitesurfwedstrijd Lords of Tram meerdere records verbroken. Tijdens zijn Big Air wedstrijd wist de Ulftenaar de hoogste score ooit, en de eerste tien ooit te behalen. Later heeft hij ook het overall hoogterecord verbroken naar 42,3 meter met een zogenaamde ‘twintip’.

Maarten0.jpg

PRO wil na kritiek op coalitieadvies Doetinchem vooruitkijken: ‘Dit is ontzettend democratisch’

Na stevige kritiek op het coalitieadvies van de verkenner in de gemeente Doetinchem, blikt PRO-voorman Maarten op de Weegh terug op een bewogen donderdagavond. Waar andere partijen spreken van een ‘zwarte bladzijde’ en ‘achterkamertjespolitiek’, probeert hij de rust te bewaren en vooruit te kijken.

Paasvuur Zieuwent-11.jpeg

Over de grens branden de paasvuren volop: minder regels, meer samenzijn

Waar in de Achterhoek het organiseren van paasvuren steeds lastiger wordt, lijkt het nét over de grens een stuk eenvoudiger. In de gemeenten Bocholt en Isselburg worden dit jaar bij elkaar dertien paasvuren ontstoken. Daar draait het nog om waar het ooit voor bedoeld was: samenkomen, elkaar ontmoeten en de lente vieren.

e7e23284-0abe-4534-bb83-fdb161fb6516.jpg

Kwint weer goudhaantje als invaller: punt in Eindhoven

De Graafschap mag invaller Kyano Kwint bedanken. Door twee doelpunten van de negentienjarige spits kwamen de Doetinchemmers twee keer terug van een achterstand op bezoek bij FC Eindhoven. Een punt bleek het maximale: 2-2.

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.