Ulft, Netherlands

Kerkje Laag-Keppel na jaar in ere hersteld

Na bijna een jaar verbouwen en restaureren is het kerkje in Laag-Keppel weer in ere hersteld. Door het authentieke gebouw van binnen nadrukkelijker in te richten als kunstgalerie heeft het pand tevens een nieuwe invulling gekregen.
Regio8 | 18 april 2019 16:54 | Aangepast op 18 april 2019 16:54

“We zijn bijzonder trots op het resultaat”, vertelt eigenaar Rick Hulshof, die aangeeft dat het een grootschalig project is geweest. “We hebben hem helemaal gerestaureerd en energiezuinig gemaakt. Van beneden tot boven is het onder handen genomen.” Buurtbewoners zijn blij dat ondanks het vernieuwen van het voegwerk en het plaatsen van een nieuwe haan het karakter van het kerkje intact is gebleven. Ook het interieur valt in de smaak. “De openheid binnen het gebouw, de akoestiek, de lichtinval”, zo somt buurtbewoner Joep Hopstaken de positieve nieuwe punten van het kerkje op. “Het is prachtig geworden.”

Marianne Besselink is blij met het eindresultaat. “Een kerk is natuurlijk van oudsher een plek waar iedereen elkaar ontmoet”, aldus de burgemeester van Bronckhorst. “Het zou vreselijk zijn als dat niet hier tot een nieuwe invulling komt. Hiermee heb je weer een ontmoetingsplek voor Laag-Keppel.” Volgens Hulshof is het een bijzonder object geworden: “Ik vind de plek bijzonder, in het landelijke gebied van Laag-Keppel dicht bij de Oude IJssel”, aldus de eigenaar. “Dat is het unieke.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...