Ulft, Netherlands

Kerk Silvolde krijgt meer ruimte voor evenementen: "We willen de leefbaarheid behouden"

Foto: REGIO8
Het college van de gemeente Oude IJsselstreek wil 24 lokale commerciële evenementen per jaar toestaan in de Mauritiuskerk in Silvolde. Robert Lette, voorzitter van coöperatie Mauritius, is blij met de mededeling.
Viggo Zweverink | 29 augustus 2025 15:53 | Aangepast op 29 augustus 2025 15:53
“We zijn al twee jaar bezig om deze kerk onder de naam De Tempel te behouden, om de leefbaarheid in het dorp te behouden. En daar horen grotere en kleinere evenementen bij”, aldus Lette. “De ene is uiteraard cultuurgericht, de andere is commerciegericht, die hebben we nodig om de exploitatie van dit beeldbepalende gebouw rond te krijgen.”

Toch benadrukt Lette dat niet elk soort evenement welkom is in de kerk, het blijft immers een plek met veel historie. “Het kan een leuk optreden zijn van een klein bandje. We zijn zeker niet op zoek naar een evenement in de house of techno scene of iets dergelijks”, aldus Lette. Hij geeft aan echt de nadruk op het lokale karakter van een evenement te willen leggen.

Een mooi voorbeeld van een al gehouden evenement die precies is het straatje van Lette ligt, is de ‘Oranjetempel’. Tijdens het EK kwamen honderden Oranjefans samen in de kerk om onder het genot van een drankje te kijken naar de wedstrijden van Oranje. “Het is grappig als je met zeshonderd man in de kerk komt die oranje is. En als we een goal maken gaat er wel bier de lucht in, maar dat wordt netjes opgeruimd. Er wordt niks gesloopt in ieder geval. Dat is natuurlijk iets wat we proberen te voorkomen aan alle kanten.”

Wethouder
Ook wethouder Janine Kock ziet toekomst in ‘De Tempel’: “Een dergelijke bijzondere locatie draagt bij aan het versterken van de sociale basis, de sociale cohesie en de leefbaarheid in Silvolde. Dat is voor ons een voorwaarde en daarom maken we ook duidelijke afspraken over de aard en de omvang van de evenementen die hier georganiseerd mogen worden.” De gemeente laat weten dat de coöperatie nu aan zet is om de toekomstige plannen uit te werken.

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Lees ook

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...

Oude IJsselstreek wil drie ton betalen voor Ouhrlokaal, wat is dit pand waard?

Een van de onderdelen van het DRU-reddingsplan van het college van Oude IJsselstreek is de aankoop v...

Tentoonstelling 'Femicide' in Winterswijk: 'Het is extremer dan menig mens denkt'

Dertien verhalen, dertien vrouwen, allemaal hebben ze een ding gemeen: Ze zijn vermoord door hun ex-...