Ulft, Netherlands

Jongeren in Bronckhorst zeggen bijna 'aju'

In Zelhem is gestart met de bouw van veertien gasloze starterswoningen op de plek van de voormalige basisschool als onderdeel van de pilot 'Aju pa en ma'. Binnen het woningbouwproject worden in totaal 46 woningen voor en door jongeren gebouwd.
Regio8 | 18 september 2020 09:13 | Aangepast op 18 september 2020 09:13
Bronckhorst heeft door de gemeente verspreid in totaal vijf locaties aangewezen waar jongeren een woning kunnen bouwen. De gemeente startte dit project in 2018 omdat de jeugd moeilijk een woning in hun geboorteplaats kon bemachtigen, terwijl Bronckhorst de jonge inwoners niet kwijt wil. De jongeren hebben de afgelopen maanden zelf alles uitgezocht en bedacht. Nu de schop eindelijk de grond in gaat, glunderen ze. "Eindelijk zijn ze begonnen", zegt Jasper Hebbink lachend tegenover Omroep Gelderland. "De fundering is er, de bouwvakkers rijden af en aan, het is fantastisch."

De jongeren kunnen niet wachten tot ze echt kunnen zeggen: 'Aju pa en ma!' De verwachting is dat de woningen volgend voorjaar worden opgeleverd. Voor de ouders van Jasper is het wennen dat het moment dat hij het ouderlijk huis gaat verlaten, steeds dichter bij komt. "Ze hebben nog acht maanden de tijd om zich hier op voor te bereiden", zegt Jasper. "Het wordt wel steeds spannender voor ze. Ik kan in ieder geval niet wachten tot het zover is. Acht maanden is dan toch best nog wel lang."

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...

Man raakt bekneld bij eenzijdig ongeval op N18 bij Harreveld

Bij een eenzijdig ongeval nabij Harreveld op de N18 is donderdagochtend een persoon gewond geraakt. ...

Water drinken gestimuleerd in de Achterhoek: ‘Ik gun het iedereen dat zij lekker in hun vel zitten’

Van 10 juni tot en met 16 juni is het de Achterhoekse Waterweek. Deze actieweek wordt voor het eerst...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...