gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Jongeren in actie voor woningen in Veldhoek

07fabfd8b8213825023ca03a3ec05a4e.jpg
Redactie REGIO8 |

“De situatie in het dorp is zo dat er wel wat huizen te koop staan”, zegt actievoerder Jori Groot Wassink. “Maar als starter kan je hier geen huis kopen.” De woningen die te koop staan in de kleine kern tussen Zelhem en Ruurlo kosten meer dan een beginner op de woningmarkt kan betalen, vindt ook de stichting Jong & Actief Veldhoek: “Het is zeker een groot probleem”, zegt Mark Schoppers. “De Achterhoek loopt leeg, het buitengebied wordt stil en dat is heel erg jammer.” De inwoners van de Veldhoek die hun ouders huis willen verlaten zijn gedwongen te vertrekken uit de kern. “Dan komen ze ook niet meer terug en dat is heel jammer”, aldus Schoppers.

Op de wagen is de basisschool nagebouwd, met daar tegenover een stacaravan van Fort Oranje. De potentiële starters zien graag dat er woningen worden gerealiseerd in of op de plek van CBS De Veldhoek. “Je kunt altijd een nette formele brief schrijven”, zegt wethouder Patricia Hoytink-Roubous, die de optocht aanschouwde. “Maar dit is ook een manier op jezelf op de kaart te zetten.” Na de optocht is een deel van de groep het gesprek aangegaan met de wethouder. “Er zit nu een bestemming maatschappelijk op, natuurlijk vanwege de school”, zegt de wethouder. “Maar tijdelijke woonbestemming is mogelijk voor vijf tot tien jaar. Dan kunnen ze er wonen en kan het worden omgevormd tot enkele appartementen.”

Gesprek op het gemeentehuis
De vraag om aandacht voor het huizenprobleem voor starters in de Veldhoek krijgt een vervolg. “Ze zei dat we een keer langs moesten komen op het gemeentehuis”, zegt actievoerder Bas Eggink. “Dus het was een positief gesprek.” De vriendengroep gaat in overleg met Stichting Jong & Actief om tot een plan te komen. Dat plan wordt voorgelegd aan de wethouder. Niet alleen jongeren in Berkelland hebben problemen met het vinden van een geschikte woning. Ook starters in Bronckhorst hebben aangegeven behoefte te hebben aan betaalbare woningen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.

a12.jpg

Opknapbeurt IJsselbrug A12 van start: wekenlang extra reistijd voor Achterhoekers

Rijkswaterstaat start dinsdagavond 7 april om 21.00 uur met groot onderhoud aan de IJsselbrug op de A12 bij Arnhem. Achterhoekers die dagelijks richting Arnhem reizen, krijgen te maken met vertraging: de extra reistijd kan oplopen tot ongeveer een uur.