gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners willen kazemat zichtbaar houden

5790ce9aa25a1d79e8821caa0a72bdb7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik vind het gewoon jammer”, zegt een inwoonster van Doetinchem die langs de werkzaamheden loopt. “Uiteindelijk is het dubbel werk. Misschien kun je beter een deel openhouden en dan gelijk bedenken wat je wil.” Ook een andere inwoner die staat te kijken naar het afdekken van de vondst vindt het jammer dat de kazemat weer wordt afgedekt. “Ik hoop dat ze er nog wat mee gaan doen in de toekomst.” De ondernemers aan de Terborgseweg ondervinden momenteel veel hinder van de werkzaamheden, maar vinden de vondst geweldig. “Ik vind het fantastisch, maar ik dacht wel meteen dit levert vertraging op”, vertelt Gabi Hunter namens de Doetinchemse ondernemersvereniging. “Het is voor de stad natuurlijk geweldig. Het wordt nu eerst weer dicht gegooid en dan gaan ze in maart kijken hoe ze verder gaan. Het zou mooi zijn als het behouden kan blijven voor Doetinchem.”

De kazemat is van historische waarde voor Doetinchem en daarom spelen de ondernemers in op deze bijzondere vondst. “Wij willen graag het verhaal van de Terborgseweg en de Wei van Ome Karel gaan vertellen. We gaan dat doen met een kleine expositie in samenwerking met het Stadsmuseum”, aldus Hunter. De ondernemersvereniging is nu bezig om dat zo snel mogelijk op poten te zetten. “Ik hoop dat het gaat lukken voor het einde van het jaar”.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-30 at 16.35.16.jpeg

Shovel vliegt in brand bij boerderij in Doetinchem

Een shovel is maandagmiddag op de Kommendijk in Doetinchem in brand gevlogen tijdens werkzaamheden. Het is nog niet bekend hoe de brand exact heeft kunnen ontstaan.

KoeiendansZonderDans3 @Mijndronebeeld.jpg

Koeien dansen weer in Hummelose wei: ‘Zorgen voor heel veel biodiversiteit’

Het blijft elk jaar weer een bijzonder moment voor koeien, de boer én honderden bezoekers: de koeiendans. Nadat de dieren de hele winter in de stal hebben doorgebracht, mogen ze eindelijk weer de wei in. Ronald Pelgrom van de ijsboerderij in Hummelo ziet de spanning elk jaar weer toenemen in aanloop naar het spektakel.

Handballer0.jpg

Handbalkeeper Martin Reijntjes (63) stopt na 48 jaar: ‘Het is goed geweest’

Voor Martin Reijntjes uit Gendringen was het zaterdagavond een bijzondere avond: zijn laatste handbalwedstrijd. Na ongeveer 48 jaar in selectieteams stopt de doelman. “Ik vond het wel spannend. Ik was er de hele week al mee bezig”, zegt hij in aanloop naar zijn laatste duel voor het Ulftse UGHV.

Knakpaling.jpg

Zwaar verminkte palingen aangespoeld bij Rees en Emmerich: ‘Ongewoon veel’

Honderden dode en nog levende, zwaargewonde palingen zijn de afgelopen weken aangetroffen langs de Rijn bij Rees en Emmerich. Volgens deskundigen gaat het om ongewoon hoge aantallen. Dat is extra zorgwekkend, omdat de palingstand al jarenlang onder zware druk staat.

WhatsApp Image 2026-03-30 at 11.54.25.jpeg

Ernstig ongeval op N18 bij Groenlo, weg afgesloten

De N18 tussen Groenlo en Lichtenvoorde is afgesloten na een ernstig ongeval met een personenauto en een vrachtwagen. De aanhanger van de vrachtwagen is gekanteld, de personenauto ligt in de sloot. Er is tenminste één gewonde gevallen.

1774819860_photo_2026-03-29_23-06-05 (4).jpg

Automobilist botst tegen boom bij eenzijdig ongeval in Dinxperlo

Een automobilist is zondagavond tegen een boom gereden op de Aaltenseweg in Dinxperlo. Het is nog niet bekend hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren.