gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Inwoners willen kazemat zichtbaar houden

5790ce9aa25a1d79e8821caa0a72bdb7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik vind het gewoon jammer”, zegt een inwoonster van Doetinchem die langs de werkzaamheden loopt. “Uiteindelijk is het dubbel werk. Misschien kun je beter een deel openhouden en dan gelijk bedenken wat je wil.” Ook een andere inwoner die staat te kijken naar het afdekken van de vondst vindt het jammer dat de kazemat weer wordt afgedekt. “Ik hoop dat ze er nog wat mee gaan doen in de toekomst.” De ondernemers aan de Terborgseweg ondervinden momenteel veel hinder van de werkzaamheden, maar vinden de vondst geweldig. “Ik vind het fantastisch, maar ik dacht wel meteen dit levert vertraging op”, vertelt Gabi Hunter namens de Doetinchemse ondernemersvereniging. “Het is voor de stad natuurlijk geweldig. Het wordt nu eerst weer dicht gegooid en dan gaan ze in maart kijken hoe ze verder gaan. Het zou mooi zijn als het behouden kan blijven voor Doetinchem.”

De kazemat is van historische waarde voor Doetinchem en daarom spelen de ondernemers in op deze bijzondere vondst. “Wij willen graag het verhaal van de Terborgseweg en de Wei van Ome Karel gaan vertellen. We gaan dat doen met een kleine expositie in samenwerking met het Stadsmuseum”, aldus Hunter. De ondernemersvereniging is nu bezig om dat zo snel mogelijk op poten te zetten. “Ik hoop dat het gaat lukken voor het einde van het jaar”.

Foto: REGIO8

Lees ook

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.

Robot0.png

Robotfinale tussen basisscholen in Civon: 'Doet-ie het wel, doet-ie het niet’

Na weken van bouwen, programmeren en timmeren was het vrijdagochtend zover bij het Civon Innovatiecentrum. Een robotfinalewedstrijd in Ulft, tussen verschillende basisscholen uit de regio. Tientallen kinderen streden tegen elkaar om twee prijzen in de zogeheten Tech-Tok League.

KwintGRA.jpg

Basisdebuut voor Kwint in Venlo: El Kadiri terug in selectie

Kyano Kwint begint zaterdagmiddag in Venlo voor het eerst in de basis bij De Graafschap. De 19-jarige spits, die als invaller goed op schot is, krijgt het vertrouwen van trainer Marinus Dijkhuizen tegen VVV.

67aa6302fdf30f1df00ff5350d3428a9.jpg

Mark S. (32) veroordeeld tot 10 jaar cel en tbs voor verkrachting en grootschalige sextortion

Borculoër Mark S. is door de rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar en tbs met dwang. Hij hield jarenlang tientallen meisjes in zijn greep door hen online af te persen en te chanteren met naaktfoto's en video's. Veel vrouwen waren destijds minderjarig. "De slachtoffers zijn voor het leven getekend", zegt de rechtbank.

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.