Ulft, Netherlands

Inwoners krijgen enquête over azc in Didam, aantal asielzoekers staat vast

Foto: REGIO8 (archief)
Inwoners van Didam, Nieuw-Dijk en Loil kunnen vanaf deze week een online enquête invullen met vragen over de komst van een azc in Didam. Dit is onderdeel van het participatie- en communicatieplan dat vastgesteld is door de gemeenteraad.
Bart Sollman | 13 februari 2025 11:15 | Aangepast op 13 februari 2025 11:15
Inwoners kunnen de hele maand februari de vragenlijst invullen. Ze kunnen onder andere laten weten wat ze belangrijk vinden met betrekking tot de opvang en waar de gemeente rekening mee moet houden. Een aantal dingen staan vast: het aantal asielzoekers is 250, de opvang komt in Didam en gemeentegrond die bedoeld is voor woningbouw wordt niet gebruikt voor een azc.

De Didammers kunnen nog wel meepraten over de plek van het azc, of er één grote of meerdere plekken moeten komen en wat de inrichting van het azc moet zijn. Leegstaande panden die potentie hebben moeten aan een aantal voorwaarden voldoen. Er moet bijvoorbeeld een aansluiting zijn voor gas, water en licht, er moet een buitenruimte zijn en er mag geen asbest aanwezig zijn. Goede plekken kunnen aangedragen worden in de enquête.

De vragenlijst sluit op 28 februari. Tot en met 7 maart worden de resultaten verwerkt. Het eerste idee was om ook fysieke inloopavonden te organiseren. Dit is nu echter van de baan door de grimmigheid van de protesten. Burgemeester Harry de Vries wil de ambtenaren en externe onderzoekers in bescherming nemen.

Lees ook

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...

‘In Loil kan het’: dorp ontvangt forse steun voor nieuwe MFA

Loil zit niet stil. Nadat de kerk al is omgebouwd tot evenementenlocatie, wordt in het dorp nu gewer...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...

1700 kilo vuurwerk in beslag genomen bij grensovergang Beek

Bij de grensovergang nabij Babberich heeft de politie op 14 november drie mannen aangehouden die 170...

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...