Ulft, Netherlands

Inwoners klaargestoomd voor arbeidsmarkt

Ruim vijftig inwoners van Bronckhorst met een afstand tot de arbeidsmarkt zijn de afgelopen twee jaar klaargestoomd voor de arbeidsmarkt. De helft heeft volgens de gemeente inmiddels een betaalde baan gevonden in de regio.
Jasper Hazelaar | 29 oktober 2021 14:58 | Aangepast op 29 oktober 2021 14:58
In het leerwerkcentrum - de werkcarrousel - in Zelhem hebben ze daarvoor vaardigheden geleerd die hen helpen bij het vinden van een baan. De deelnemers hebben werkritme opgebouwd en statushouders hebben taallessen gevolgd. De Werkcarrousel startte volgens Omroep Gelderland in 2019 in een tijdelijke huisvesting op een bedrijventerrein in Zelhem en heeft nu in een naastgelegen pand aan het Industriepark een permanente plek gekregen. Donderdag is het pand officieel in gebruik genomen.

Bij de Werkcarrousel draait het om inwoners die onder andere onder de Participatiewet en Wet sociale werkvoorziening vallen en statushouders. Zij kunnen bijvoorbeeld niet in een drukke omgeving werken, hebben een fysieke handicap of een taalachterstand of missen sociale vaardigheden. Door de samenwerking in het leerwerkcentrum worden de ondernemers ontzorgd en kunnen kandidaten gericht worden begeleid naar zo regulier mogelijk werk.

Acht bedrijven
Inmiddels zijn er acht bedrijven uit de regio die samenwerken met de werkcarrousel. “Ondernemers hebben een grote bereidheid om mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aan een werkplek te helpen”, aldus wethouder Willem Buunk van Bronckhorst. “Dat is mooi en belangrijk. Het hebben van werk is ook voor deze mensen belangrijk. Ze kunnen zelfstandig leven, zich ontwikkelen en ze bouwen een eigen netwerk op. Dit zorgt voor een goed gevoel.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...

Winterswijker Brittijn kiest voor Fortuna Sittard na vertrek bij De Graafschap

Phillip Brittijn uit Winterswijk tekent een contract voor drie jaar bij eredivisionist Fortuna Sitta...

Achterhoek verwelkomt nieuwe TOP bij Villa Ruimzicht in Doetinchem

Villa Ruimzicht in Doetinchem is officieel benoemd tot Toeristisch Overstap Punt (TOP). Daarmee krij...

Cultureel cadeau voor iedereen: Midzomer Mondriaan laat Winterswijk stralen

Terwijl de slagwerkers de avondlucht boven de Markt in beweging zetten, klinkt op deze vrijdagavond ...

Auto belandt op zijn kant na eenzijdig ongeval in De Heurne

Bij een eenzijdig ongeval op de Varsseveldseweg in De Heurne is een auto met daarin twee inzittenden...