Ulft, Netherlands

Inwoners Kilder bezorgd om reclamemast

Buurtbewoners uit Kilder hebben bij de gemeente Doetinchem een bezwaar ingediend tegen het afgeven van een vergunning voor de plaatsing van een reclamemast aan de A18. Dinsdag vindt er een hoorzitting plaats.
Regio8 | 8 november 2019 17:18 | Aangepast op 8 november 2019 17:18
“Dit is een ernstige aantasting van onze levensvreugde”, zegt buurtbewoner Marcel Bod. De bewoners nemen het de gemeente kwalijk dat ze niet geïnformeerd zijn en richten zich dan ook op het feit dat ze geen verweer hebben kunnen voeren. “Niemand in de buurt wist ervan”, aldus Bod. De gemeente laat weten dat Kapa Vastgoed een omgevingsvergunning aangevraagd en verleend heeft gekregen voor een bedrijfspand. “De reclamemast is niet in de publicatie omgevingsvergunning expliciet benoemd, omdat deze er later bij gekomen is en in de omschrijving de oorspronkelijke aanduiding 'bedrijfspand' is blijven staan”, laat de gemeente weten.

Bod vindt de huidige gang van zaken niet kunnen. “Je maakt een plan en vervolgens pas je het op alle fronten aan. Ik vind dat bijzonder”, zegt Bod. De reclamemast moet zestien meter hoog worden en dat zien de buurtbewoners niet zitten. “We krijgen een dramatisch uitzicht”, aldus de Kildenaar. Bod, die zo’n zeven buurtbewoners achter zich heeft staan, is benieuwd naar wat de gemeente dinsdag te zeggen heeft tijdens de hoorzitting: “Wat ik probeer te bereiken is het liefst dat dat ding er niet komt. En anders dat die bijvoorbeeld bij twee uur zonsondergang uit gaat.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Bewoner naar ziekenhuis door zolderbrand in Doetinchem

Op de zolder van een woning in Doetinchem is zondagavond brand ontstaan. Een persoon is ter controle...

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...