Ulft, Netherlands

Inwoners fel tegen uitbreiding DocksNLD

Inwoners van Azewijn en Netterden hebben zich donderdagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering van Montferland fel uitgesproken over de uitbreiding van bedrijventerrein DocksNLD, op de grens van 's-Heerenberg en het buitengebied van Azewijn en Netterden. Het terrein moet met zestig hectare vergroot worden en daar zijn veel inwoners fel op tegen.
Regio8 | 21 november 2019 20:55 | Aangepast op 21 november 2019 20:55
Volgens Christa van Dee van Leefbaarheid Netterden wordt er in de plannen voor de uitbreiding van het bedrijventerrein met geen woord gerept over de leefbaarheid van het dorp en zijn inwoners te laat geïnformeerd. "Er wordt opnieuw coulisselandschap ingeleverd. Betonnen wanden van twintig meter hoog kun je niet verstoppen achter groen en zomaar inpassen in het landschap." Wethouder Walter Gerritsen geeft aan dat hier met de inwoners van Azewijn en Netterden over gesproken gaat worden. De uitbreiding van het bedrijventerrein heeft volgens van Dee ook nadelige gevolgen voor de gemeenschap in Netterden: "Hoe wordt de veiligheid van onze inwoners straks gegarandeerd en waar moeten de mensen die straks bij deze bedrijven moeten gaan werken wonen?"

Sandra Braam van de Dorpsraad Azewijn brengt de zienswijze van de provincie Gelderland nogmaals onder de aandacht van de raadsleden. "De provincie maakt gehakt van de structuurvisie. De gemeente krijgt een draai om de oren en heeft het huiswerk niet goed gemaakt." Aan de andere kant stelt de provincie dat het drie plaatsen voor distributie-centra wil aanwijzen tussen Zevenaar en Emmerich. "Daar zit DocksNLD ook bij", zegt Gerritsen. Inwoner Rene Ebbers vraagt zich af of de procedure voor het maken van de structuurvisie wel goed is gevolgd en of de gemeente wel genoeg overleg heeft gepleegd met Duitse buurman Emmerich. "Emmerich klaagt dat er nog geen overleg is geweest", aldus Ebbers. Daarnaast stelt Ebbers dat Montferland ook financieel baat heeft bij de instemming van dit plan. "Doen we dit voor de schatkist of voor de inwoners van Montferland."

Gesprekken over de grens
Montferland is volgens Gerritsen regelmatig in gesprek met de Duitse buurgemeente en wordt er ook samen onderzoek gedaan naar de logistiek en de eventuele ontsluiting van het verkeer aan de Duitse kant. Els Rutting van de PvdA merkt op dat veel haken en ogen aan de plannen voor de uitbreiding van het bedrijventerrein zitten. "Een milieueffectrapportage, de verkeersafwikkeling, stikstof. Daar moet allemaal rekening mee worden gehouden." Wethouder Gerritsen stelt dat voor een structuurvisie daar nog niet allemaal rekening mee hoeft te worden gehouden: "Als er straks een bestemmingsplan volgt, moet je wel aangeven wat je gaat doen. Daar zijn we hard mee aan het werk."

Deadline besluit
De deadline om een besluit te nemen over met de structuurvisie en daarmee de uitbreiding van het bedrijventerrein ligt op 19 december. De raad besloot donderdagavond om over twee weken nogmaals vragen te stellen aan de wethouder, voordat besluitvorming volgt. Daarmee begint de tijd te dringen. "De raad gaat over hun eigen agenda, maar ik zal nogmaals aangeven dat er wel een deadline op zit", zegt Gerritsen. "Aan de andere kant moet de raad wel een goed beeld hebben om een goede afweging te kunnen maken. We proberen de deadline te halen van 19 december, maar welk besluit er straks volgt ligt in de handen van de raad."

Foto: REGIO8

Lees ook

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Samen gas geven tekent Beltrum: laatste stellen nemen hun intrek in huizen van collectief bouwproject Buurseman

Het is het vierde CPO-project in Beltrum: bewoners bouwden aan een nieuwe straat, Buurseman, waar ze...