Ulft, Netherlands

Intrekken van asbestverbod zaait twijfel

Eigenaren van asbestdaken in de Achterhoek zijn sceptisch over het besluit van de Eerste Kamer deze week om het asbestverbod van tafel te vegen. Frustratie bij inwoners die al gesaneerd hebben en wantrouwen over de toekomst bij hen die nog moeten saneren komen naar boven.
Regio8 | 7 juni 2019 11:04 | Aangepast op 7 juni 2019 11:04

"Het is een bizar toeval", vertelt Paul Laman uit Hengelo aan Omroep Gelderland. Uit het dak van zijn woonhuis wordt asbest verwijderd. "Dat dit net gebeurt als de Kamer het verbod intrekt." Mannen in witte pakken lopen twee dagen lang om en op zijn huis om voor ruim zevenduizend euro de asbesthoudende dakplaten zorgvuldig en volgens alle regels te verwijderen. Die hoge kosten leveren frustratie op, want achteraf was dat wellicht niet nodig geweest. "Doordat er veel vraag naar is, wordt het verwijderen duurder", vertelt de inwoner van Bronckhorst. "De kans is groot dat als er geen druk op had gezeten, ik goedkoper uit was geweest."

Aan de andere kant van het spectrum zit stierenhouder Ben Memelink. Hij heeft gewacht met saneren, hij had simpelweg nog geen geld voor deze enorme operatie. "Ik heb drie daken, het verwijderen zou me zo'n 33.000 euro gaan kosten en dat geld heb ik niet", vertelt Memelink. Hij is niet per se opgelucht, want hij leeft nog steeds in onzekerheid. "Ja, het is fijn dat de druk eraf is, maar ik vraag me toch nog af wat voor een addertje zit er onder het gras?" Memelink zou de daken graag zelf vervangen; "Maar dat mag niet, ik hoop dat Den Haag daar ook nog eens goed naar gaat kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...