Ulft, Nederland
Terug

Innovatiehub creëert enthousiasme bij jeugd

10feca0a5fc45832ce1d5f3e4dec895a.jpg
Redactie REGIO8 |

"We willen innoveren in onze gemeente", vertelt Jouke Lavalaye, initiatiefnemer van de Innovatiehub bij Oude IJsselstreek. "We staan voor een aantal grote opgaven en we denken dat de nieuwe denkkracht en nieuwe creativiteit van jonge studenten daar een goede bijdrage in kan leveren." Glenn Savelberg, stagiair bij het Lichtenvoordse Dusseldorp, is enthousiast. "Ik kan het zeker aanraden. Je hoeft geen bedrijf te vinden, de opdracht ligt klaar en je hebt een extra stok achter de deur met de begeleiding die de Innovatiehub-manager je kan bieden."

De samenwerking van vijf verscheidene partijen, uiteenlopend van zorginstelling Azora tot de gemeente Oost Gelre, is volgens initiatiefnemer Lavalaye de kracht van het project. "Dit is een unieke samenstelling van vijf partners die niet heel logisch lijken om met elkaar samen te werken. Door die verscheidenheid kun je heel veel van elkaar leren." Stagiair Savelberg blijft het project ook na zijn stage volgen: "Zeker als ik de keuze maak om bij het bedrijf te blijven. Maar mijn band met de Innovatiehub is dusdanig goed dat ik ongetwijfeld nog weleens iets ga horen."

Foto: REGIO8

Lees ook

3d871405-c0a8-35b3-a18b-34685f52e76a.jpg

Motie van treurnis haalt het niet na ophef over 1000 euro-regeling in Lochem

De komst van een asielzoekerscentrum (azc) in Lochem houdt de gemoederen al maanden bezig. Tijdens een interpellatiedebat op maandagavond kwam de spanning tot een hoogtepunt. Aanleiding was het besluit van het college van burgemeester en wethouders om omwonenden een subsidie van maximaal 1000 euro te bieden voor zogenoemde 'preventieve beveiligingsmaatregelen' op eigen terrein. Het voorstel leidde tot landelijke media-aandacht en felle kritiek vanuit de oppositie.

Gemeentehuis OIJ20.jpg

LIVE | Verkiezingsdebat REGIO8 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek in debat bij REGIO8, andere gemeenten volgen

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek bijt dinsdag het spits af bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen op het tv-kanaal van REGIO8.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 20.01.05 (1).jpeg

Gemeente houdt sportschool op bedrijventerrein Ulft tegen: ‘Plek nodig voor industrie’

De gemeente Oude IJsselstreek wil niet dat er een sportschool komt in een bedrijfspand aan de Anton Tijdinklaan 3 in Ulft. Een ondernemer had plannen om een deel van het pand om te bouwen tot een vestiging van Anytime Fitness, maar het college werkt daar niet aan mee.

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.