Ulft, Netherlands

Iets lagere opkomst in gemeenten in regio

De opkomst bij de Tweede Kamerverkiezingen ligt in Oude IJsselstreek, Montferland en Doetinchem lager dan in 2017, maar is vergelijkbaar met de landelijke trend. In geen van de gemeenten lag het opkomstpercentage boven de 80%.
Jasper Hazelaar | 18 maart 2021 09:47 | Aangepast op 18 maart 2021 09:47
Dat blijkt uit de voorlopige uitslagen die de gemeenten bekend hebben gemaakt. In Doetinchem werden in totaal 36.144 geldige stemmen uitgebracht, een opkomstpercentage van 78,36%. Vijftig stemmen werden ongeldig verklaard. Oude IJsselstreek kent een voorlopig opkomstpercentage van 79%, in 2017 was het 82,04%. In Montferland bracht 79,17% procent van de stemgerechtigden een geldige stem uit, meer dan 3% lager dan in 2017. Hier werden 28 ongeldige stemmen uitgebracht. Landelijk ligt het opkomstpercentage op basis van prognoses op 79,2%.

De VVD blijft op basis van de uitslagen de grootste partij in alle Achterhoekse gemeenten. Opvallende stijgers zijn onder meer Forum voor Democratie, D66 en de BoerBurgerBeweging (BBB). Met name in plattelandsgemeenten verovert de nieuwe partij percentages tot boven de zes procent.

Foto: REGIO8

Lees ook

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

De brandweer van Gendringen is vrijdagavond uitgerukt voor een melding van een woningbrand in Ulft. ...

COMMENTAAR | Interpretatie van cursus komt burgemeester slecht uit, maar geen leugens

COMMENTAAR | Burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland heeft veel ophef gemaakt over het woo...

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...