gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Houwers niet verder als een eenmansfractie

8ebc401cd5ba254934451ad6e35b7999.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik heb een aantal keuzes gemaakt", aldus Johan Houwers. "Ik ga niet zelfstandig verder in de politiek, maar ik wil wel actief blijven. Ik bekijk nu in hoeverre het mogelijk is om dat te blijven doen." Houwers zat eerder voor de VVD in de Tweede Kamer, maar dat is volgens de Winterswijker geen optie meer. Welke partijen wel een mogelijkheid zijn, wil Houwers nog niet prijsgeven. Hij verwacht binnen een maand duidelijkheid te kunnen verschaffen: "Ik voer nu oriënterende gesprekken, maar daar kan ik pas iets over zeggen als het duidelijk is."

De droom van de 58-jarige Houwers is om actief te blijven in het Haagse. "Ik heb mijn hart wel een beetje aan de politiek verpand", aldus het Kamerlid, die zich graag als Achterhoeker wil profileren in de landelijke politiek. Mocht het onverhoopt niet lukken terug te keren in de Tweede Kamer, keert hij terug naar zijn bedrijf in Winterswijk. "Dan ga ik terug de makelaardij in. Daar zou ik prima mee aan de slag kunnen, maar als de mogelijkheden er zijn ga ik met plezier terug de politiek in."
Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-02 at 21.45.57.jpeg

Coalitieadvies Doetinchem zonder verkiezingswinnaar: ‘Zwarte bladzijde’

Klaas Agricola, verkenner van de gemeente Doetinchem, heeft donderdagavond zijn advies gepresenteerd aan de gemeenteraad over de vorming van een nieuwe coalitie. Na gesprekken met alle fracties afgelopen zaterdag ziet hij voldoende aanknopingspunten voor een samenwerking tussen PRO, CDA, VVD en D66. Winnaar van de verkiezingen, Gemeentebelang Doetinchem, valt opvallend genoeg buiten dit advies.

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.