gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Houwers niet verder als een eenmansfractie

8ebc401cd5ba254934451ad6e35b7999.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ik heb een aantal keuzes gemaakt", aldus Johan Houwers. "Ik ga niet zelfstandig verder in de politiek, maar ik wil wel actief blijven. Ik bekijk nu in hoeverre het mogelijk is om dat te blijven doen." Houwers zat eerder voor de VVD in de Tweede Kamer, maar dat is volgens de Winterswijker geen optie meer. Welke partijen wel een mogelijkheid zijn, wil Houwers nog niet prijsgeven. Hij verwacht binnen een maand duidelijkheid te kunnen verschaffen: "Ik voer nu oriënterende gesprekken, maar daar kan ik pas iets over zeggen als het duidelijk is."

De droom van de 58-jarige Houwers is om actief te blijven in het Haagse. "Ik heb mijn hart wel een beetje aan de politiek verpand", aldus het Kamerlid, die zich graag als Achterhoeker wil profileren in de landelijke politiek. Mocht het onverhoopt niet lukken terug te keren in de Tweede Kamer, keert hij terug naar zijn bedrijf in Winterswijk. "Dan ga ik terug de makelaardij in. Daar zou ik prima mee aan de slag kunnen, maar als de mogelijkheden er zijn ga ik met plezier terug de politiek in."
Foto: REGIO8

Lees ook

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.