Ulft, Netherlands

Hogenkamp kijkt terug op wisselvallig jaar

Regio8 | 14 september 2016 14:05 | Aangepast op 14 september 2016 14:05

"Ik heb een beetje een wisselvallig jaar gehad", aldus Hogenkamp. "Maar ik heb het in de zomer goed om kunnen draaien." Hogenkamp wist zich dit jaar niet te plaatsen voor de hoofdtoernooien van Roland Garros, Wimbledon en de Australian Open, maar in New York stond ze wel op het hoofdtoernooi. Sterker nog, ze haalde de tweede ronde: "Dat is een lekker gevoel, als je er na een mindere periode zo bovenop kan komen."

Tijdens het tennisseizoen wisselde Hogenkamp van trainer. "Het was chaotisch", zo omschrijft de 24-jarige haar situatie in de zomer. "Door het succes van Kiki Bertens kwam ik in een situatie terecht dat ik op zoek was naar een coach." Het was onmogelijk voor Raemon Sluiter, de toenmalige trainer van beide dames, om de dubbelfunctie in stand te houden. In Roel Oostdam vond ze een nieuwe meereizende trainer: "En tot nu toe zijn de resultaten goed", vindt Hogenkamp. "Dus dat is een heel prettig begin."

Met nieuwe trainer op weg naar de top 100
De top 100 blijft de doelstelling voor Hogenkamp: "Na Wimbledon was ik natuurlijk weggezakt, dus toen was die weg heel lang", aldus de Doetinchemse, die met het optreden in Amerika vertrouwen én punten heeft getankt. Ze verwacht rond plek 135 uit te komen: "Nu voelt het alsof ik dichtbij ben. Ik moet mezelf blijven verbeteren en hopelijk komt die top 100 dan vanzelf. Ik geloof dat het mogelijk is."
Foto: REGIO8

Lees ook

Orion Stars pakt in eigen huis haar vijfde Supercup

Orion Stars heeft zondag de eerste prijs van het seizoen in de wacht gesleept. De ploeg van coach Di...

Drie gewonden bij aanrijding in Vorden

Bij een frontale aanrijding op de Rondweg in Vorden zijn zondagmiddag meerdere personen gewond geraa...

Eibergen onder streng toezicht bij protest tegen asielopvang: 'Nodig om het rustig te houden'

Een deel van Eibergen is zaterdagmiddag door burgemeester Joost van Oostrum aangewezen als veilighei...

Behandelingen in Duitse ziekenhuizen: hoe vrij zijn patiënten écht?

Vaker kijken Nederlanders voor hun behandeling over de grens. Duitse ziekenhuizen in plaatsen als Ah...

Scouting Neede wil terug naar ‘De Berkeboom’ na verwoestende brand

Scouting Neede werd eind 2023 opgeschrikt nadat zij ontdekte dat hun geliefde blokhut ‘De Berkeboom’...

Tiny houses in Harfsen van de baan: teleurstelling en begrip in het dorp

In Harfsen heerst teleurstelling over het afblazen van de pilot met tiny houses aan de Reeverweg-Sch...