Ulft, Netherlands

Heitkamp wordt dorpshuis van 's-Heerenberg

Het voormalige hotel Heitkamp in 's-Heerenberg is omgedoopt tot Kultuurhuus Heitkamp. De organisatie verwacht nog voor het einde van het jaar de deuren van het nieuwe dorpshuis te kunnen openen.
Serena Speet | 8 oktober 2021 15:49 | Aangepast op 8 oktober 2021 15:49
"Het Kultuurhuus moet de thuishaven worden voor verenigingen en initiatieven die 's-Heerenberg cultureel en maatschappelijk mooier kleuren", laat het bestuur van stichting Kultuurhuus Heitkamp weten. "Wij maken van het Kultuurhuus een bruisend centrum voor- maar vooral ook van 's-Heerenberg." Hotel Heitkamp sloot eind 2019 de deuren wegens 'een aantal ongewenste en niet op te lossen omstandigheden', begin dit jaar ging eigenaar Hans te Booij onder de naam Heitkamp 2.0 op zoek naar een nieuwe invulling voor het pand. Die invulling werd gevonden en onder de naam Kultuurhuus Heitkamp gaat het pand onder meer gebruikt worden als locatie voor bands, groepen en orkesten: "Lokale initiatieven dreigen in de knel te komen omdat er geen oefenruimte is", aldus het bestuur, die hen onderdak wil bieden. "Zo moeten actieve biljarters wegens gebrek aan speelplekken vrezen voor voortzetting van hun competitie. Dat laten we in onze kasteelstad niet gebeuren."

Daarnaast gaat stichting Kultuurhuus Heitkamp het hele jaar culturele- en muzikale evenementen organiseren in het pand aan de Oudste Poortstraat. Een van die evenementen is volgens het bestuur het traditionele carnaval bij Heitkamp: "We hebben inmiddels vergaande afspraken gemaakt die ervoor zorgen dat het aloude 'hotel Heitkamp' behouden blijft voor het Waskupencarnaval." De stichting laat via sociale media weten op 1 november de deuren te willen openen: "We hebben de vergunning aangevraagd en zijn nu in afwachting."

'Vrienden van Heitkamp'
Om het nieuwe dorpshuis betaalbaar te houden is de stichting op zoek naar inwoners die een financiële bijdrage willen leveren. Donateurs betalen vijftig euro per jaar en worden 'vrienden van Heitkamp' genoemd, zij krijgen onder meer toegang tot exclusieve avonden en voorrang bij evenementen. "De vrienden maken het mogelijk om te blijven genieten van activiteiten in de unieke Heitkampsfeer", laat het bestuur weten. "Het Kultuurhuus levert de schouders, de vrienden de armslag om van dit initiatief een succes te maken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...