Ulft, Netherlands

Hakvoort stopt als fractievoorzitter van CDA

Guido Hakvoort heeft zijn taken als fractievoorzitter van het CDA in Oude IJsselstreek neergelegd. De positie wordt overgenomen door Jeanette Elstak, sinds 2014 actief als raadslid in de gemeente.
Regio8 | 13 februari 2020 13:25 | Aangepast op 13 februari 2020 13:25
“De reden voor de moeilijke maar voor mijzelf noodzakelijke beslissing is dat zoals het zo mooi heet de batterij te leeg is”, zo laat Hakvoort in een brief weten aan de overige fractievoorzitters en de burgemeester. “Het aantal vlieguren begint zijn tol te eisen. Mijn oproep is dan ook om zeker richting de volgende verkiezingen bespreekbaar te maken hoe wij het raadswerk met elkaar gaan organiseren.” De scheidend fractievoorzitter staat niet alleen met die zorgen, zo uitte burgemeester Peter de Baat tegenover REGIO8 eerder zijn ongenoegen over de werkdruk voor raadsleden in Montferland.

De 47-jarige Hakvoort is sinds 2010 raadslid in Oude IJsselstreek en werd in 2016 fractievoorzitter. Hij grijpt zijn bekendmaking om te stoppen aan voor een hartenkreet: “Laten wij goed naar elkaar omzien en bovenal voorkomen dat er raadsleden uitvallen”, aldus de inwoner van Megchelen. “De randvoorwaarden creëren dat voor de toekomst deze combinatie goed werkbaar is voor aspirant raadsleden. Ik geef toe dat je er wel een beetje 'gek' voor moet zijn in je hart.”

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....