Ulft, Netherlands

Grote controle op camping in Sinderen

De gemeente Oude IJsselstreek voert woensdag een grote controle uit op camping De Zonnehoek in Sinderen. Iedereen die het terrein verlaat wordt door toezichthouders van de gemeente gecontroleerd.
Regio8 | 27 maart 2019 09:58 | Aangepast op 27 maart 2019 09:58
"Ik snap waarom ze campings en andere parken controleren", zegt een medewerker van de camping tegen Omroep Gelderland. "Wij werken gewoon mee. Ze mogen hier alles controleren'. Hij verwacht dat de gemeente geen misstanden op zijn terrein aantreft. Oude IJsselstreek wil weten of zich situaties voordoen op het terrein die in strijd zijn met het bestemmingsplan, zoals permanente bewoning en andere misstanden. Toezichthouders controleren gedurende de dag alle recreatieverblijven op de camping. 

De komende tijd worden meerdere vakantieparken gecontroleerd. 'Toerisme en recreatie zijn in onze gemeente een belangrijke economische sector', schrijft de gemeente Oude IJsselstreek in een verklaring. 'In heel Nederland zien we dat een deel van de vakantieparken niet alleen wordt gebruikt voor recreatie. Maar bijvoorbeeld ook voor (tijdelijke) huisvesting van arbeidsmigranten of zorgmijders. We willen ondernemers van vakantieparken en campings helpen om dit te voorkomen.' In verband met controle is de Kasselderstraat tussen de Keurhorsterweg en Laarweg woensdag afgesloten voor al het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid.

Ariadne project
De controle wordt gesteund door het Ariadne project van de provincie Gelderland. Dit project helpt gemeenten bij het voorkomen en bestrijden van ondermijnende activiteiten rond vakantieparken.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....