Ulft, Netherlands

Grote brand in Zone.college in Doetinchem

In het Zone.college in Doetinchem is vrijdagavond een zeer grote brand uitgebroken. De brandweer is grootschalig uitgerukt om het vuur te bestrijden.
Jasper Hazelaar | 22 januari 2021 17:39 | Aangepast op 22 januari 2021 17:39
De brand ontstond rond 17.00 uur in een praktijkleslokaal van de school aan de Gezellenlaan. De brandweer kwam onder meer met een hoogwerker en meerdere blusvoertuigen ter plaatse. Op het moment dat de brand uitbrak waren er meerdere mensen aanwezig in het schoolgebouw. Voor zover bekend zijn de aanwezigen zonder verwondingen naar buiten gekomen. Ook is er een veertigtal dieren uit een dierenverblijflokaal gehaald. Deze zijn veiliggesteld in een ander lokaal.

Vanwege de rookontwikkeling wordt omwonenden geadviseerd om ramen en deuren gesloten te houden. Hiervoor is ook een NL-Alert verstuurd. Rond 19.00 uur werd het sein brand meester gegeven. Over de oorzaak van de brand is volgens de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland nog niks bekend.

Nieuwe locatie
Het gebouw van het Zone.college is pas sinds begin vorig jaar in gebruik. De nieuwbouwkosten voor de locatie bedroegen negentien miljoen euro.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...