Ulft, Netherlands

Groep Roemenen gestrand in 's-Heerenberg

Een groep Roemenen stond woensdag voor de deur bij Reyhan Uitzendbureau in 's-Heerenberg, op zoek naar werk. De politie heeft hen 's nachts naar een hotel in het centrum van de stad begeleid, zodat ze daar de nacht konden doorbrengen.
Regio8 | 27 mei 2021 11:38 | Aangepast op 27 mei 2021 11:38
"We zijn tot 22.00 uur bezig geweest met proberen hen aan werk en onderdak te helpen", aldus een medewerker van het uitzendbureau tegenover Omroep Gelderland. Volgens hem ging het om drie bussen met daarin een familie van 28 mensen tussen de 24 en zestig jaar oud: "We hebben met concullega's in Nederland en Duitsland gebeld. Die konden wel tien of acht mensen gebruiken, maar niet 28. En de familie wilde absoluut niet gesplitst worden." Omdat het niet mogelijk bleek de familie op korte termijn aan het werk en onderdak te helpen, bleef de groep onverrichter zake voor het uitzendbureau bivakkeren.

Iemand zag hen daar 's nachts op straat en waarschuwde de politie. Agenten hebben de groep met hun koffers, rugzakken, tassen en dekens naar een hotel gebracht. Een politiewoordvoerder wilde verder niets meer zeggen dan dat ze het aan de gemeente hebben overgedragen. Wat er met de groep Roemenen gaat gebeuren, is nog onduidelijk.

Foto: 112-achterhoeknieuws.nl

Lees ook

Persoon zwaargewond na val uit hotelraam in Zeddam

Bij een hotel aan de ’s-Heerenbergestraat in Zeddam is een persoon zwaargewond geraakt na een val ui...

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...