gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

GroenLinks gaat voor volledig dubbelspoor

904ffadf107de7de1d847925361e09dc.jpg
Redactie REGIO8 |

“Daar moet echt in geïnvesteerd worden”, aldus Rik Grashoff, de nummer vijf op de kandidatenlijst van GroenLinks. Hij heeft een volledig geëlektrificeerd dubbelspoor voor ogen. “Zodat er een frequente dienstregeling kan komen. Schoon en snel.” Ook de lokale politiek wil de kandidaat-Kamerleden tijdens het debat meegeven dat het dubbelspoor tussen Winterswijk en Arnhem een prioriteit is. “De betrouwbaarheid moet omhoog”, aldus wethouder Peter Drenth van Doetinchem.

VVD houdt vast aan goede bereikbaarheid, maar wil niet flink in het spoor investeren. “Het is een kwestie van prioriteiten stellen. We doen een klein beetje extra voor openbaar vervoer.” Han ten Broeke benadrukt dat zijn partij het plan heeft laten doorrekenen, om te kijken wat de gevolgen zijn voor de regio. Hij zet vraagtekens bij de beloftes van de overige aanwezige kandidaat-Kamerleden. "Partijen doen wel beweringen", aldus Ten Broeke. "Maar ze laten niet weten wat de consequenties zijn.” Ten Broeke geeft aan dat de VVD na de berekeningen over het dubbelspoor de prioriteit legt bij de verbetering van de N18.

Autoweg
Niet alleen de Achterhoekse spoorlijn was een belangrijk onderwerp, ook de N18 werd aangehaald tijdens het debat. Op de stelling: ‘Een echt toekomstbestendige N18 vereist een autoweg tussen Varsseveld en Groenlo’, werd verschillend gereageerd. GroenLinks, dat eerder tegen meer asfalt was, zegt dat een betere N18 wel nodig is in de regio. Grashoff vindt echter wel dat er daarom elders in het land ingeleverd moet worden: “Minder asfalt in de Randstad, zodat hier meer asfalt kan komen.” Aanpassingen zijn wel nodig, zegt wethouder Drenth. “Door het doortrekken van de A15 ontstaat een flessenhals tussen Varsseveld en Groenlo en daar moeten we iets aan doen.”

VVD heeft zich de afgelopen jaren al hard gemaakt voor de verbetering voor de Twenteroute. "We hebben ons samen ingezet voor de N18", aldus Ten Broeke, wijzend naar het CDA en de PvdA. "Je moet wel bereid zijn er opnieuw in te investeren." Het laatste stuk is op dit moment de ontbrekende schakel. “Dat moet er wat mij betreft ook komen. Maar we moeten wel heel eerlijk zijn, we hebben afgelopen jaren veel moeten bezuinigen.”

Kijk voor de standpunten van andere partijen zaterdagavond naar het Achterhoeks Verkiezingsdebat over de bereikbaarheid van de Achterhoek. Na iedere uitzending van REGIO8 Actueel wordt het debat met de zeven kandidaat-Kamerleden uitgezonden.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-28 at 21.21.50.jpeg

De Graafschap boekt belangrijke zege bij Willem II

De Graafschap heeft zaterdagavond een belangrijke 0-2 zege geboekt in de strijd om plaats drie en vier in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Willem II speelden de Doetinchemmers was de ploeg uiterst effectief en speelde het een volwassen wedstrijd. Door doelpunten van El Allachi en Simons hebben de Doetinchemmers plaats drie opnieuw in handen.

BrandLeegstandeWoningWestendorp.jpeg

Brand in leegstaande woning Westendorp, oorzaak nog onbekend

In een leegstaande woning in Westendorp is zaterdagmiddag brand uitgebroken. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

BotsingAalten.jpeg

Twee auto’s botsen op kruising in Aalten

Twee auto’s zijn zaterdagochtend met elkaar in botsing gekomen in Aalten. Beide voertuigen moesten worden afgesleept. Er raakte niemand gewond.

KledingbankDoetinchem.jpeg

Open dag Kledingbank Doetinchem laat werk achter de schermen zien

De kledingbank in Doetinchem vierde afgelopen weekend de opening van het nieuwe pand, waar ze sinds september gevestigd zijn. Dit deden ze onder andere door zaterdag een open dag te houden. Zo konden bezoekers een kijkje nemen in de wereld achter de kledingbank.

OG0.png

TALKSHOW | Achtste aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering staat armoede centraal. Samen met de gasten praten we over de uitdagingen van minderbedeelden, zoals beperkte toegang tot zorg, voedsel en sociale ondersteuning.

MarkthalDidam.jpg

Van biggen naar boodschappen: Didamse markthal viert 75-jarig jubileum

Ooit was het de plek waar biggen verhandeld werden. Tegenwoordig staat de Markthal Didam vooral bekend als overdekte bazaar. Aanstaande vrijdag viert de markthal, de laatste overdekte in Nederland die nog wekelijks dienst doet, haar 75-jarig jubileum.