Ulft, Netherlands

Groen licht voor supermarkt in Vorden

Bronckhorst wil medewerking verlenen aan de vestiging van een nieuwe supermarkt in Vorden. De Coop moet worden gerealiseerd in het voormalige Rabobank-pand aan de Zutphenseweg.
Regio8 | 24 april 2019 10:33 | Aangepast op 24 april 2019 10:33
“De komst van een derde supermarkt in Vorden draagt bij aan het economisch klimaat in het dorp en de versterking van het centrum”, zo laat de gemeente Bronckhorst weten. Op dit moment kent het dorp met de Albert Heijn en de Aldi twee soortgelijke winkels. “Een supermarkt trekt veel klanten en hiervan profiteren omliggende winkels en het centrum als geheel”, aldus Bronckhorst. “De werkgelegenheid krijgt een impuls omdat er tijdelijk personeel nodig is voor de bouw van de winkel en structureel winkelpersoneel.”

De komst van de supermarkt betekent dat er extra parkeerruimte en stallingsruimte wordt gerealiseerd op de hoek van de Zutphenseweg met de Schoolstraat. “Voor het realiseren van de supermarkt en de parkeerplaats is een herziening van het bestemmingsplan nodig”, zo laat de gemeente weten. “De initiatiefnemer werkt het plan verder uit voor de definitieve aanvraag.”

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Oude IJsselstreek komt met nieuwe cultuurprijs: ‘Mensen doen veel te bescheiden’

Een gemeentelijke sportprijs is inmiddels wel aardig ingeburgerd in de Achterhoek, maar een cultuurp...

Brommerrijdster gewond bij aanrijding op Abdijlaan in Doetinchem

Bij een ongeval op de Abdijlaan in Doetinchem is maandagmiddag een auto in botsing gekomen met een b...

Emmerich koos ook nieuwe integratieraad: zorgen over rol AfD bij lage opkomst

Steden in Noordrijn-Westfalen als Emmerich kozen afgelopen zondag 14 september naar een nieuwe gemee...

Ruim 175 mensen in Lochem spreken steun uit voor Gaza

175 mensen kwamen donderdagmiddag bij een op de Reudinkbrug in Lochem om aandacht te vragen voor de ...

Biografie 'Sprekken' geeft blik achter het Normaal-imago van Bennie Jolink

Een bomvolle Eventkerk in Loil was donderdagavond het toneel van de presentatie van de biografie 'Sp...

Excuses FrieslandCampina en beterschap beloofd, maar vertrouwen niet na één avond hersteld

De inwonersavond over de gifwolk en explosie bij FrieslandCampina, in een met 350 bezoekers bomvolle...