gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor koopwoningen op bedrijventerrein in Doetinchem

8e5122b0a6670f1737984137e3988699.jpg

De gemeente Doetinchem wil meewerken aan een plan om een voormalig kantoorpand om te bouwen tot bijna dertig ‘goedkope’ koopappartementen. Het gebouw op bedrijventerrein Verheulsweide staat op dit moment leeg.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het gaat om een kantoorpand aan de Gezellenlaan, nabij het Zone.college. Hoewel het op een bedrijventerrein staat, is het een gebied dat is aangewezen als een zogenaamd ‘transformatiegebied wonen-werken’. Daarom wil Doetinchem meewerken aan het plan. “Zo hoeft er niet gesloopt te worden en is er minder nieuwbouw nodig”, aldus de gemeente, die het als een bijdrage ziet aan de groeiambitie naar 70.000 inwoners. “Om het gebouw ook aantrekkelijk te maken voor wonen moeten er wel nog enige aanpassingen worden gedaan, zoals het vergroenen van de gevel en het terrein.”

In totaal wil de initiatiefnemer 27 kooppartementen realiseren in het ‘goedkope segment’. Op dit moment is in Doetinchem ook een tekort aan ruimte voor bedrijven, maar deze locatie past volgens de gemeente niet bij de vraag van ondernemers: “De jarenlange leegstand van het pand toont aan dat er weinig vraag is naar dit soort panden. De transformatie naar wonen is daarom een goede keus, omdat er wel grote vraag is naar woningen in dit segment in Doetinchem.”

Lees meer over:

|

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-14 at 19.52.34.jpeg

De Graafschap wint moeizame wedstrijd en staat weer op plek drie

De Graafschap houdt de punten in Doetinchem na een lastige ontmoeting met FC Dordrecht. Door de overwinning vechten de Superboeren zich terug naar plek drie op de ranglijst.

Achterhoekse Runclub.jpeg

Achterhoekse Runclub viert eerste verjaardag: ‘Samen uit, samen thuis-mentaliteit’

De Achterhoekse Runclub uit Doetinchem vierde afgelopen week haar eerste verjaardag. Wat ooit begon als een klein initiatief van drie jongeren uit Hummelo, is binnen een jaar uitgegroeid tot een groep enthousiaste hardlopers in Doetinchem. Vorig jaar startten de initiatiefnemers met nauwelijks verwachtingen en een handjevol deelnemers.

112Vragender.jpg

Twee auto’s botsen op kruising in Vragender, voertuigen belanden in tuinen

Twee voertuigen zijn zaterdagmiddag op elkaar gebotst in Vragender. Het is onbekend of er mensen mee moeten naar het ziekenhuis.

ongevalAalten.jpeg

Man (40) uit Aalten overleden bij eenzijdig ongeval op Hamelandroute in Aalten

Bij een eenzijdig ongeval in Aalten is in de nacht van vrijdag op zaterdag een man om het leven gekomen. Het gaat om een veertigjarige man uit Aalten. Forensische Opsporing Verkeer komt ter plaatse voor een onderzoek.

112Beek.jpeg

Vrouw met spoed naar ziekenhuis na trap van paard in Beek

Een vrouw is vrijdagavond tegen haar hoofd geschopt door een paard in Beek. Het slachtoffer is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.