gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor koopwoningen op bedrijventerrein in Doetinchem

8e5122b0a6670f1737984137e3988699.jpg

De gemeente Doetinchem wil meewerken aan een plan om een voormalig kantoorpand om te bouwen tot bijna dertig ‘goedkope’ koopappartementen. Het gebouw op bedrijventerrein Verheulsweide staat op dit moment leeg.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het gaat om een kantoorpand aan de Gezellenlaan, nabij het Zone.college. Hoewel het op een bedrijventerrein staat, is het een gebied dat is aangewezen als een zogenaamd ‘transformatiegebied wonen-werken’. Daarom wil Doetinchem meewerken aan het plan. “Zo hoeft er niet gesloopt te worden en is er minder nieuwbouw nodig”, aldus de gemeente, die het als een bijdrage ziet aan de groeiambitie naar 70.000 inwoners. “Om het gebouw ook aantrekkelijk te maken voor wonen moeten er wel nog enige aanpassingen worden gedaan, zoals het vergroenen van de gevel en het terrein.”

In totaal wil de initiatiefnemer 27 kooppartementen realiseren in het ‘goedkope segment’. Op dit moment is in Doetinchem ook een tekort aan ruimte voor bedrijven, maar deze locatie past volgens de gemeente niet bij de vraag van ondernemers: “De jarenlange leegstand van het pand toont aan dat er weinig vraag is naar dit soort panden. De transformatie naar wonen is daarom een goede keus, omdat er wel grote vraag is naar woningen in dit segment in Doetinchem.”

Lees meer over:

|

Lees ook

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.