gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Groen licht voor koopwoningen op bedrijventerrein in Doetinchem

8e5122b0a6670f1737984137e3988699.jpg

De gemeente Doetinchem wil meewerken aan een plan om een voormalig kantoorpand om te bouwen tot bijna dertig ‘goedkope’ koopappartementen. Het gebouw op bedrijventerrein Verheulsweide staat op dit moment leeg.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het gaat om een kantoorpand aan de Gezellenlaan, nabij het Zone.college. Hoewel het op een bedrijventerrein staat, is het een gebied dat is aangewezen als een zogenaamd ‘transformatiegebied wonen-werken’. Daarom wil Doetinchem meewerken aan het plan. “Zo hoeft er niet gesloopt te worden en is er minder nieuwbouw nodig”, aldus de gemeente, die het als een bijdrage ziet aan de groeiambitie naar 70.000 inwoners. “Om het gebouw ook aantrekkelijk te maken voor wonen moeten er wel nog enige aanpassingen worden gedaan, zoals het vergroenen van de gevel en het terrein.”

In totaal wil de initiatiefnemer 27 kooppartementen realiseren in het ‘goedkope segment’. Op dit moment is in Doetinchem ook een tekort aan ruimte voor bedrijven, maar deze locatie past volgens de gemeente niet bij de vraag van ondernemers: “De jarenlange leegstand van het pand toont aan dat er weinig vraag is naar dit soort panden. De transformatie naar wonen is daarom een goede keus, omdat er wel grote vraag is naar woningen in dit segment in Doetinchem.”

Lees meer over:

|

Lees ook

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.

Stadhuis doetinchem.jpg

Doetinchem krijgt prominente rol bij NOS tijdens gemeenteraadsverkiezingen

Op 18 maart trekken inwoners van alle Nederlandse gemeenten naar de stembus voor de gemeenteraadsverkiezingen van 2026. De NOS volgt de ontwikkelingen onder meer live vanuit het stadhuis in Doetinchem, waar een exitpoll wordt bijgehouden. In aanloop naar de verkiezingen zijn verschillende Doetinchemse lijsttrekkers te horen en te zien in debatten van de NOS.

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.