Ulft, Netherlands

Raad Doetinchem omhelst groeiambitie

De gemeenteraad van Doetinchem heeft donderdagavond de begroting voor 2021 unaniem aangenomen. Volgens de verschillende partijen is samenwerking in deze coronacrisis belangrijk, waarbij politieke verschillen even naar de achtergrond verdwijnen.
Davie Klein Gunnewiek | 6 november 2020 10:30 | Aangepast op 6 november 2020 10:30
Groot thema tijdens de begrotingsbehandeling was de woningbouw. Eerder sprak Doetinchem de ambitie al uit om in 2036 te willen groeien naar 70.000 inwoners. “Dan moeten we wel vaart maken met nieuwe woningbouwlocaties”, zei Marius Weijers van de VVD. Deze oproep werd door meerdere partijen ondersteunt, waarbij D66 vroeg om een routekaart voor de woningbouw. “Ik ben blij dat de ambitie van het college door de raad wordt omarmt”, zei wethouder Ingrid Lambregts. “De komende tijd zal ik met voorstellen komen voor nieuwe woningbouwplannen. Te beginnen volgende week.”

Elf partijen spraken in over de mogelijke gevolgen van de coronacrisis. “Deze economische crisis heeft impact op kwetsbare mensen die behoefte hebben aan zekerheid”, zei Steven Kroon van de PvdA. Hij wil ruimte geven aan ideeën van inwoners om sterker uit de coronacrisis te komen. De rest van de raad kon hier unaniem in meegaan. Die unanimiteit was er ook bij de twee moties van de SP. Zo komen er gratis stoffen mondkapjes voor minima en wordt onderzoek gedaan hoe mondzorg laagdrempeliger en toegankelijker wordt voor kinderen.

Signaal afgeven over huishoudelijke hulp
Ook werd een motie van de PvdA over de huishoudelijke hulp met meerderheid van stemmen aangenomen, die over is komen waaien vanuit Montferland. Daarbij moet de huishoudelijke hulp uit de post Wmo worden gehaald en overgeheveld worden naar de bijzondere bijstand. Hiermee hoopt de raad een signaal af te geven aan de Tweede Kamer om de drempel voor het aanvragen van huishoudelijke hulp flink te verhogen.

PvLM twijfelt aan kwaliteit ODA
De Partij voor Lokaal Maatwerk liep met een motie over de kwaliteit van de Omgevingsdienst Achterhoek (ODA) alvast vooruit op het onafhankelijk onderzoek dat er moet komen naar de gifvaten. “De ODA kost ons als gemeente veel geld en ik heb meerdere voorbeelden naast de gifvaten waar het mis is gegaan”, zei Ans Putman van de PvLM. Wethouder Langeveld kon tijdens het debat toezeggen dat hij komt met een overzicht van verbeteracties die de ODA heeft uitgevoerd vanaf het begin van diens bestaan. Met deze toezegging ging die motie voorlopig in de ijskast.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Bestuurder overleden na eenzijdig ongeval in Voorst

Redactie REGIO8 | 28 okt 2025 09:25

Lees ook

Oude IJsselstreek redt DRU Industriepark: ‘Dit is echt de laatste kans’

Het DRU Industriepark kan voorlopig blijven bestaan. Een meerderheid van de gemeenteraad van Oude IJ...

Achterhoekse D66'ers in jubelstemming na verkiezingswinst

Achterhoekse leden van D66 verkeren donderdag in een jubelstemming na de verkiezingswinst van hun pa...

Vogelgriep in de Achterhoek: wat betekent het voor inwoners en pluimveehouders?

De vogelgriep grijpt opnieuw om zich heen in de Achterhoek. Op steeds meer plekken wordt de ziekte v...

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schittert in nieuwe serie Flying Hummelo

Milan Heuveling uit 's-Heerenberg schreef zich in voor de audities van de nieuwe Zapp serie: Flying ...

Zo stemde de Achterhoek bij de Tweede Kamerverkiezingen

Het stemmen is voorbij en bijna alle stemmen zijn inmiddels geteld. Nederland en ook de Achterhoek,...

Zeddamse olympisch kampioen Annette Duetz zwaait af na ongeëvenaarde zeilcarrière

Olympisch kampioen Annette Duetz (32) uit Zeddam stopt met haar olympische zeilcarrière. De Zeddams...