Ulft, Netherlands

Grens over kan weer zonder coronatest

Nederland wordt sinds vandaag niet meer als hoog risicogebied beschouwd door Duitsland. Dat betekent dat er geen sneltesten meer nodig zijn voor Nederlanders die een bezoek aan Duitsland brengen dat korter duurt dan 24 uur. Nederlanders mogen dus weer vrij de grens over en dat was zondagochtend te merken in het Duitse Elten.
Regio8 | 31 mei 2021 09:25 | Aangepast op 31 mei 2021 09:25

Een lange rij voor bakkerij Hecks & Teutenberg rond half tien zondagochtend. Op de kleine parkeerplaats voor de bakkerij bijna alleen maar auto's met Nederlandse kentekens. "Het is alweer een tijd geleden dat ik hier ben geweest" zegt een inwoner uit Didam. "Het is bij ons traditie op zondag om Duitse broodjes te halen, dus we maken er weer dankbaar gebruik van." Ook een inwoonster uit Wehl merkt op dat het weer drukker is dan normaal. "Ik heb maar een kleine tien minuten in de rij gestaan, dus ik vind het niet zo probleem", vertelt ze. Daarop heb ik mij deze zondagochtend ingesteld. Wij wonen een paar kilometer over de grens, dus ik ben met tien minuten hier. Even verderop bij tankstation Aral richting Beek zijn ook veel gele kentekens te zien. Een inwoonster uit Duiven is blij dat ze weer bij een Duitse pomp terecht kan. "Aan de Nederlandse kant is het veel te duur. Bij de snelweg in Duiven betaal ik al 1,86 euro. Ik ben blij dat de lockdown erop zit, zodat we de tank weer vol kunnen gooien."

Bij de grensovergang tussen Aalten en Bocholt ziet burgemeester Anton Stapelkamp ook veel dagjesmensen de grens weer passeren. "Het is een lastige periode geweest", zegt Stapelkamp. "Pas nu merk je hoe het leven hier verknoopt is met elkaar. Negenhonderd Nederlanders die in de Duitse gemeente Bocholt wonen en driehonderd Duitsers die in Aalten wonen." Stapelkamp is blij dat de Duitsers ook in Nederland weer welkom zijn. "Daar hebben onze winkels en horeca veel plezier van." De burgemeester vindt wel dat we nog voorzichtig moeten zijn. "Er zijn nog steeds Nederlanders die besmettelijk zijn, dus we moeten het aantal nog wel verder naar beneden brengen."

Test nog verplicht voor verblijf langer dan 48 uur
Het is nog wel verplicht om je te laten testen als je langer dan 48 uur in Duitsland blijft. De komende weken zullen de grensregels verder versoepelt worden verwacht Stapelkamp. "In Duitsland zie je nu op heel veel binnen locaties dat er nog een testverplichting is. Dat zal er de komende maand wel af gaan."

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Voorlopig geen bezwaar vanuit Emmerich tegen landbouwsluis bij Beek

Tim Rondeel | Eveline Zuurbier | 27 aug 2025 14:30

Lees ook

Grondeigenaren profiteren mee van grote windmolens in Berkelland en Oost Gelre

Berkelland en Oost Gelre trekken samen op bij de realisatie van een windmolenpark op de grens van be...

Vorden viert wielrenfeest na spannende 'Ronde van de Achterhoek'

Johan Dorussen heeft zondag de Ronde van de Achterhoek op zijn naam geschreven. Na 192 kilometer doo...

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar he...

Aanrijding met busje en voertuig op Slingerparallel in Etten

Bij een kop-staartaanrijding op de Slingerparallel in Etten zijn twee voertuigen hard met elkaar in ...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...