Ulft, Netherlands

Graafschap College prioriteert onderwijs

Het Graafschap College besloot voor de stap van het kabinet zaterdagavond al om haar deuren op slot te houden om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Het Doetinchemse opleidingencentrum geeft invulling van het onderwijs momenteel de hoogste prioriteit, voordat wordt gekeken naar andere zaken.
Regio8 | 17 maart 2020 16:54 | Aangepast op 17 maart 2020 16:54

"Dit wordt een marathon en het vraagt om een lang uithoudingsvermogen", aldus Mirjam Koster, bestuursvoorzitter van het Graafschap College. "Laten we daarom niet teveel sprintjes trekken, maar stapje voor stapje aan oplossingen werken. We moeten per onderdeel bekijken wat er nu wel een geen doorgang kan vinden. Voor een deel zal dat op afstand zijn, maar voor een deel gaat dat ook niet. In de kinderopvang is bijvoorbeeld het aantal stageplekken op dit moment beperkt." Koster geeft aan dat er nog niet ingeschat kan worden of het verstrekken van diploma's in gevaar komt: "Onze eerst taak is juist gericht op examinering en onderwijs. We zullen alles op alles zetten om op andere manieren ervoor te zorgen dat de examinering zoveel plaats zal gaan vinden. Dat het op dit moment stokt en hapert, dat moge duidelijk zijn."

Een van de oplossingen om leerlingen van onderwijs te voorzien is via de digitale kanalen van de school. "We werken al veel met digitale oplossingen. Ik moet zeggen dat het netwerk vrij stabiel blijft en we elkaar goed kunnen bereiken." Het Doetinchemse opleidingencentrum sprak eerder over het vrijwillig inzetten van leerlingen in bijvoorbeeld de kinderopvang, maar zo ver is het nog niet volgens Koster: "Daar zijn we uiteraard over in overleg, maar het is nog niet zo concreet dat ik daar nu al een voorbeeld van kan geven. Dat is ook wel logisch, want we moeten wel zorgen dat onze studenten van de juiste informatie worden voorzien en weten wat ze wel en niet kunnen. Daarna komt natuurlijk onze maatschappelijke rol."

Crisisteam
Koster geeft daarnaast aan dat er al in februari nagedacht is over de mogelijke gevolgen van het virus. "We zijn sinds eind februari actief met een operationeel team rondom het coronavirus. Toen hadden we al zorgen over studenten in het buitenland en mogelijke excursies. In de loop van vorige week zijn we opgeschaald van een operationeel team naar een crisisteam. En dat draait inmiddels sinds een aantal dagen vierentwintig uur per dag. Daarin zitten onder andere onze veiligheidscoördinator die contact houdt met de Veiligheidsregio, iemand vanuit het College van Bestuur voor de bestuurlijk contacten en mensen vanuit het onderwijs. Alles om ervoor te zorgen dat onze leerlingen zo goed mogelijk onderwijs kunnen volgen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Lochem durft het aan: politiek beslist over nieuwe zwembaden en beheerstichting

De gemeenteraad van Lochem spreekt maandagavond over de begroting 2026 én over de oprichting van een...

Opnieuw explosie op Veemarkt Doetinchem, waarschijnlijk geen link met eerder incident

In de nacht van zondag op maandag is er een zware explosie geweest op de Veemarkt in Doetinchem. Ond...

Effectief De Graafschap wint ruim bij RKC Waalwijk

De Graafschap heeft zondagmiddag een overtuigende overwinning geboekt. De ploeg van trainer Marinus ...

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

De brandweer van Gendringen is vrijdagavond uitgerukt voor een melding van een woningbrand in Ulft. ...

COMMENTAAR | Interpretatie van cursus komt burgemeester slecht uit, maar geen leugens

COMMENTAAR | Burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland heeft veel ophef gemaakt over het woo...