Ulft, Netherlands

Giesbeek voor even het Mekka van de zeilsport

Regio8 | 12 juni 2016 16:29 | Aangepast op 26 november 2021 19:32
"Dit is de top van Nederland", weet de Giesbeekse zeiler Koen Sibbel. "Als je daarin mee kan komen, mag je gewoon ongelofelijk tevreden zijn." Sinds dit jaar wordt er in Nederland een eredivisie in het zeilen georganiseerd. In totaal doen achttien ploegen mee aan het kampioenschap. "Kijk om je heen", aldus een enthousiaste Sanne Kamps namens de Watersportvereniging Giesbeek. "Het is gewoon fantastisch! We hebben mooi weer vandaag en de wind waait goed."

Tijdens de eerste eredivisiewedstrijd in Monnickendam werd de ploeg uit Giesbeek zevende. "Maar in een thuiswedstrijd wil je altijd iets beter presteren", aldus Sibbel. "Dus we hopen nog te stijgen." Zijn ploeg stond zaterdagmiddag slechts op de achtste plaats. De beste twee teams aan het einde van het seizoen mogen meedoen aan het Europees Kampioenschap.

Jeugd warm maken voor het zeilen
De eredivisiewedstrijd op de Giese Plas werd door de plaatselijke watersportvereniging gelijk aangegrepen om jongeren te betrekken bij de sport. Het hele weekend kunnen kinderen in een klein bootje, een zogenaamde optimist, kennismaken met de zeilsport. "We willen natuurlijk niet vergrijzen", aldus Kamps namens WSV Giesbeek. "Dus we zijn veel bezig met de jeugd. Om ze fanatiek te houden voor het zeilen."

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...