Ulft, Netherlands

GGD stopt met melden coronabesmettingen

De GGD Noord- Oost-Gelderland stopt met het communiceren van het aantal bevestigde coronabesmettingen per gemeente. Omdat mensen met lichte klachten niet meer worden getest, geeft het aantal positief geteste personen geen goed beeld van de situatie.
Regio8 | 17 maart 2020 14:29 | Aangepast op 17 maart 2020 14:29
“Het beeld strookt niet meer met de werkelijkheid”, zo laat een woordvoerder van de GGD Noord- en Oost-Gelderland weten. Alleen mensen waarvoor een ziekenhuisopname dreigt worden nog getest: “Dat is niet voldoende om een beeld te vormen hoe de situatie in de regio is.” Tot nu toe zijn vier positieve tests op corona bevestigd in de Achterhoek, in de gemeenten Bronckhorst, Oude IJsselstreek en Montferland. Het RIVM verspreidde dinsdag nog wel een nieuwe update, maar hier zet de GGD vraagtekens bij. “Het viel mij al op dat het kaartje vaak achter liep, of dat gemeenten niet werden meegenomen terwijl we al een positieve test hadden. Ik verwacht dat zij op korte termijn ook stoppen met het melden.”

De GGD stopt met communiceren over het aantal besmettingen, maar blijft informatie geven over eventueel nieuwe stappen en hygiënemaatregelen. “Als er nieuw beleid komt van RIVM, zetten we dat door naar een regionale aanpak”, zo laat de woordvoerder weten.

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...