Ulft, Netherlands

Gesink geselecteerd voor WK wegwielrennen

Robert Gesink uit Varsseveld is door bondscoach Koos Moerenhout geselecteerd voor het WK wielrennen op de weg in Italië. Gesink moet zijn teamgenoot bij Jumbo-Visma Tom Dumoulin bijstaan in zijn jacht op de regenboogtrui.
Regio8 | 15 september 2020 10:45 | Aangepast op 15 september 2020 10:45
"We missen met de geblesseerde Bauke Mollema een mogelijke troef, waarvan ik verwacht had dat hij op dit parcours prima tot zijn recht zou komen", aldus Moerenhout over zijn selectie. "Bauke zou met Tom Dumoulin de kopman voor de wegwedstrijd zijn. Zijn noodgedwongen afzegging verandert onze tactiek wel enigszins. Tom zal nog altijd als troef uitgespeeld worden, maar we kunnen met deze groep met een open blik naar de koers kijken. Met coureurs die allemaal in prima doen zijn momenteel en op dit WK – waar het nauwelijks vlak is – goed uit de voeten kunnen."

Naast Gesink en Dumoulin komen ook Antwan Tolhoek, Pascal Eenkhoorn, Dylan van Baarle, Pieter Weening, Sam Oomen en Martijn Tusveld voor Nederland aan het vertrek. De 34-jarige Gesink rijdt op dit moment de Tour de France en probeert de gele trui van Primoz Roglic veilig te stellen aankomende zondag, als de Ronde van Frankrijk eindigt in Parijs. De wegwedstrijd op het WK wielrennen staat gepland voor zondag 27 september.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...