Ulft, Netherlands

Gesink geselecteerd voor WK wegwielrennen

Robert Gesink uit Varsseveld is door bondscoach Koos Moerenhout geselecteerd voor het WK wielrennen op de weg in Italië. Gesink moet zijn teamgenoot bij Jumbo-Visma Tom Dumoulin bijstaan in zijn jacht op de regenboogtrui.
Regio8 | 15 september 2020 10:45 | Aangepast op 15 september 2020 10:45
"We missen met de geblesseerde Bauke Mollema een mogelijke troef, waarvan ik verwacht had dat hij op dit parcours prima tot zijn recht zou komen", aldus Moerenhout over zijn selectie. "Bauke zou met Tom Dumoulin de kopman voor de wegwedstrijd zijn. Zijn noodgedwongen afzegging verandert onze tactiek wel enigszins. Tom zal nog altijd als troef uitgespeeld worden, maar we kunnen met deze groep met een open blik naar de koers kijken. Met coureurs die allemaal in prima doen zijn momenteel en op dit WK – waar het nauwelijks vlak is – goed uit de voeten kunnen."

Naast Gesink en Dumoulin komen ook Antwan Tolhoek, Pascal Eenkhoorn, Dylan van Baarle, Pieter Weening, Sam Oomen en Martijn Tusveld voor Nederland aan het vertrek. De 34-jarige Gesink rijdt op dit moment de Tour de France en probeert de gele trui van Primoz Roglic veilig te stellen aankomende zondag, als de Ronde van Frankrijk eindigt in Parijs. De wegwedstrijd op het WK wielrennen staat gepland voor zondag 27 september.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...