Ulft, Netherlands

Geschiedenis DRU verteld met rondleidingen

De Oudheidkundige vereniging OVGG gaat deze zomer elke zondag een rondleiding geven over het DRU Industriepark. Met de rondleidingen wil de vereniging geïnteresseerden een inkijkje geven in de geschiedenis van het park in Ulft.
Regio8 | 28 juli 2021 11:08 | Aangepast op 28 juli 2021 11:08
"Waar ooit het hete vloeibare ijzer werd gegoten, waar machines raasden en waar kleurig emailgoed de oven verliet, daar is nu nieuwe bedrijvigheid, daar is cultuur, daar wordt gewoond", aldus OVGG over de reden voor het organiseren van rondleidingen over het DRU Industriepark. De wandeling die afgelegd wordt tijdens de rondleiding voert onder meer langs zeven rijksmonumenten, laat zien hoe het werk van de metaalarbeider eruit zag toen het park nog als metaalfabriek actief was.

De rondleidingen starten elke zondagmorgen om 11.30 uur bij het DRU Inspiratiepunt. De rondgangen worden begeleid door ervaren gidsen van de OVGG en duren ongeveer een uur.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....