Ulft, Netherlands

Gemeente sluit 'wietfabriek' in Dinxperlo

Een bedrijfspand aan de Industrieweg in Dinxperlo is maandag door de gemeente Aalten gesloten voor de duur van drie maanden. In het pand werd eind oktober een grote hennepkwekerij aangetroffen.
Tijmen Gerritsen | 30 november 2020 12:00 | Aangepast op 30 november 2020 12:00
"De sluiting is een helder signaal dat ik drugscriminaliteit uit onze gemeente wil weren", zegt burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Aalten. "Ik roep inwoners op het te melden als ze iets verdachts zien." Op 29 oktober trof de politie een professioneel opgezette hennepkwekerij aan in het bedrijfspand. De kwekerij, met onder meer 1.912 hennepplanten, werd ontmanteld. Er werden zes verdachten aangehouden, die merendeels afkomstig zijn uit Arnhem.

Met de sluiting van het bedrijfspand, de daarbij behorende bijgebouwen en het erf, wil de burgemeester de rol en de bekendheid van dit pand in de hennepproductie en -handel tenietdoen.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....