Ulft, Netherlands

Geldboete voor drugslab in schuur Baak

Na het uitzitten van een gevangenisstraf hangt een vijftigjarige man, die in Baak zijn schuur aan drugscriminelen verhuurde, nog een geldboete van 33.000 euro boven het hoofd. De man moet de ontvangen huurgelden terugbetalen en wordt aansprakelijk gesteld voor het afvoeren van het drugslab in de schuur.
Jasper Hazelaar | 23 november 2021 13:17 | Aangepast op 23 november 2021 13:17
Op het perceel van de man in Baak ontdekte de politie in december 2020 een crystal meth-lab in aanbouw. In het pand aan de Dollemansstraat werden chemicaliën gevonden, waaronder 3,4 kilo meth-amfetamine. Er zou nog niets zijn geproduceerd. De man woonde in het pand en verhuurde de schuur. Hij kampte met een cocaïneverslaving en had financiële problemen. De man, tegenwoordig woonachtig in Diepenveen, kreeg een celstraf van 358 dagen, waarvan 180 voorwaardelijk. Die straf heeft hij al uitgezeten in voorarrest. Daar kwam nog een werkstraf van tweehonderd uur bij. Tegen dat vonnis loopt nog een beroep, maakte de man duidelijk, omdat hij voor medeplegen is veroordeeld.

Nu eist het openbaar ministerie nog een geldboete en hij kon zich dinsdag in de rechtbank in Zutphen vinden in het terugbetalen van de huur. Zijn advocaat hield het bij een bedrag van 13.000 euro. Voor de kosten van het afvoeren van het drugslab wilde de man niet opdraaien, omdat hij niet de kans had gekregen de chemicaliën zelf af te voeren. Dat had de politie laten doen terwijl hij in voorarrest zat. "Hij had het anders zelf kunnen opruimen en daarvoor offertes kunnen opvragen", betoogde zijn advocaat.

De rechtbank doet over veertien dagen uitspraak.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Samen gas geven tekent Beltrum: laatste stellen nemen hun intrek in huizen van collectief bouwproject Buurseman

Het is het vierde CPO-project in Beltrum: bewoners bouwden aan een nieuwe straat, Buurseman, waar ze...