Ulft, Netherlands

Fusieclubs Montferland blij met vervolgstap

Regio8 | 15 februari 2019 14:26 | Aangepast op 15 februari 2019 14:26

“Het gevoel is heel goed”, vertelt Wilfried Lubbers, voorzitter van de fusiecommissie van het toekomstige VV Montferland. “We waren echt toe aan een volgende stap in het proces en de faciliteiten vanuit de gemeente zijn daar heel belangrijk.” Als de raad op 28 maart instemt met het besluit van het college wordt op Sportpark de Padevoort in Zeddam de verlichting aangepakt, een half kunstgrasveld aangelegd en een extra kleedkamer gerealiseerd. Op het toekomstige sportpark Marinus van Rooijen in ‘s-Heerenberg komt een nieuw kunstgrasveld, worden vier kleedkamers gebouwd en worden de parkeervoorziening en de verlichting aangepakt.

Met ingang van het nieuwe seizoen gaan de vijf voetbalclubs door als twee nieuwe verenigingen. In ’s-Heerenberg, waar nog een keuze moet vallen over de naam en de clubkleuren, ontstaat een vereniging met ongeveer duizend leden. “Eerst hebben we carnaval”, zegt voorzitter Jos Marissink van MvR, maar daarna wordt een nieuwe clubidentiteit gezocht in samenspraak met leden. “We maken daar een heel democratisch proces van”, aldus de voorzitter. VV Montferland start volgend seizoen in Zeddam met een totaal van 450 voetballers.

Klap voor leefbaarheid dorpen
Het vertrek van de voetbalaccommodaties uit de dorpen Braamt, Lengel en Stokkum is een klap voor de leefbaarheid, weet ook wethouder Mijnen. “Het is het verlies van een plek waar je elkaar ontmoet. Daar waar sport verdwijnt, willen we kijken of we kleinschalig sport terug kunnen brengen.” Als voorbeeld noemt de wethouder de aanleg van een Cruijff Court. “Het gaat om een plek waar je elkaar kunt ontmoeten en dat is juist in de kleine kernen van groot belang”, vindt Mijnen. “Daarover zijn we met de verenigingen in gesprek.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...