Ulft, Netherlands

Finaleplek voor 'toegankelijk' Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek is een van de vijf genomineerden voor de titel 'Meest Toegankelijke Gemeente van Nederland'. Donderdag werd op het DRU Industriepark in Ulft voor de gelegenheid een opblaaskunstwerk geplaatst, in aanwezigheid van de leden van de werkgroep 'Onbeperkt Meedoen'.
Charlotte van de Kant | 2 september 2021 17:24 | Aangepast op 2 september 2021 17:24

"Er zit heel veel energie in de werkgroep", vertelt wethouder Janine Kock, die aangeeft dat die groep een belangrijke rol speelde in de nominatie. "Ik denk dat dat wel heeft bijgedragen aan dat wij bij de laatste vijf zijn gekomen", aldus de wethouder. "De werkgroep bestaat uit ervaringsdeskundigen, mensen met een fysieke-, licht verstandelijke- en visuele beperking. Er is daarin een mooie wisselwerking tussen de gemeente en de groep, ze hebben namelijk vaak al oplossingen bedacht voor wat ze adresseren." Mede door de werkgroep is het thema toegankelijkheid belangrijker geworden in Oude IJsselstreek.

Zo is vanuit de werkgroep in 2019 de app Ongehinderd gelanceerd. Ook voerden ze actie om meer toegankelijke openbare toiletten te realiseren in de gemeente. Het aantal semi-toegankelijke toiletten is daardoor gegroeid van zeven naar honderd. "Ze hebben gewoon een ronde gemaakt naar ondernemers", legt wethouder Kock uit. "Dat is een geweldig succes natuurlijk." Volgens de werkgroep had ook burgemeester Otwin van Dijk, afwezig vanwege een operatie, daarbij een rol. "Hij heeft het VN-verdrag op de kaart en door de Tweede Kamer gekregen, zodat alle gemeenten in heel Nederland mee moeten werken aan een inclusieve samenleving", vertelt Josine Egberts van de werkgroep.

Opblaaskunst
Ter ere van de plek in de top vijf werd een kunstwerk geplaatst bij de DRU in Ulft door de organiserende Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). "Het toffe is dat we samenwerken met kunstenaars met een beperking, dus dit grote opblaaskunstwerk is een vergrote versie van een kunstwerk van Maurits Sterkenburg", vertelt Isabelle Rade namens de VNG. "We vonden het heel leuk om op die manier ook weer aandacht te vragen."

'Nog 35 dagen'
Op donderdag 7 oktober wordt bekend of Oude IJsselstreek daadwerkelijk de meest toegankelijke gemeente van Nederland is. Tot nu toe hebben mensen zelf een gemeente kunnen beoordelen en kunnen stemmen, nu is het aan de vakjury om te bepalen wie de winnaar wordt. Naast Oude IJsselstreek, zijn ook Hardenberg, Zwolle, Harderwijk en Stein genomineerd. Kock: “Het is nog 35 dagen tot de uitslag, dus we moeten nog even wachten. Het klinkt misschien heel cliché, maar om bij die laatste vijf gemeenten te zitten van de 350 is al een prachtige prijs."

Foto: REGIO8

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...