gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Film over nieuwe N18 klaar voor première

744bfe7bcc86dd2fed881442a453e6fc.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een fantastische afsluiting van het project de N18 Twenteroute", aldus coördinator Willem Kootstra. "We rijden wel over duizenden kilometers autoweg, maar hoe dat tot stand komt en wat dat allemaal voor gevolgen heeft dat weet eigenlijk niemand." In ruim twee uur tijd nemen de filmmakers de kijker mee in de ontwikkeling van de nieuwe N18. "Het is een weg waarvan iedereen vond dat die er moest komen," schets Kootstra de sfeer rondom de aanleg. "Maar niemand wilde hem voor de eigen deur hebben."

Het proces rondom de veelbesproken route wilden de filmmakers graag vastleggen. "Iemand van ons heeft geopperd; we kunnen hier een leuke documentaire van maken", vertelt editor Ton Kraayenvanger over het idee van de documentaire. "We hebben A gezegd en dan moet je ook B zeggen." De filmliefhebbers hebben er veel tijd in moet stoppen. "Het is denk ik vijfhonderd uur dat ik voor de computer gezeten heb", zegt Kraayenvanger. 

De documentaire gaat op 18 mei voor bezoekers in première bij De Matterlier in Groenlo. Daarna zullen op verschillende locaties in plaatsen aan de N18 vertoningen van de film te zien zijn. "We zijn een maand op tournee en daarna is het voor ons afgelopen," besluit Kraayenvanger.

Foto: REGIO8

Lees ook

Tomesen10.jpg

Prijsstijging eieren trekt Achterhoekers naar lokale boeren

Wie tijdens de Paasdagen een brunch wil met een traditioneel eitje, merkt dat direct in de portemonnee. Uit een recente prijspeiling van de Consumentenbond blijkt dat de prijs per ei de afgelopen jaren aanzienlijk is gestegen. Boeren in de gemeente Doetinchem merken dit ook in de klandizie, doordat klanten rechtstreeks bij de boer hun eieren kopen.

WhatsApp Image 2026-04-03 at 14.09.03.jpeg

Weerboer Gerrit voorspelt een paasweekend met wisselvallig weer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit Meddo voorspelt de weerboer wisselvallige dagen. Vanaf tweede paasdag wordt het weer beter.

Tuinbeurs20.png

Tuinbeurs Ulft na twee jaar weer op de agenda: ‘Zin om de schouders eronder te zetten’

Na twee jaar afwezigheid keert de tuinbeurs van Maurits Heebink terug op het DRU Industriepark. Reden van de afwezigheid was de overvolle agenda’s van de hoveniers. Heebink heeft het gevoel dat er weer ruimte is om deel te nemen aan de beurs.

kunstwandelroute30.jpg

Kunstwandelroute voor de tweede keer in ’s-Heerenberg: ‘Zelfs beter dan Hummelo’

Voor het tweede jaar strijkt de kunstwandelroute neer rond Kasteel Huis Bergh. Deze editie is een feestelijke voor de organisatie, ze doen het voor de 25e keer. Eerder vond het evenement plaats in Hummelo, maar door problemen met de landgoedeigenaar moesten ze uitwijken. Voor deze editie heeft de organisatie nog wel een cheque van de gemeente Bronckhorst meegekregen.

PAASVUUR.jpg

Traditie onder druk; toch nog tachtig paasvuren in de Achterhoek

Op verschillende plekken in de Achterhoek worden dit weekend traditiegetrouw paasvuren ontstoken. Deze traditie staat echter onder druk. Waar het noorden van de Achterhoek nog tientallen vuren kent, zijn in het zuiden sterke verminderingen of is zelfs het volledig verdwijnen van paasvuren te zien.

lochem.png

Advies voor Lochem: Gemeentebelangen, PRO en VVD aan de bak met coalitieakkoord

Gemeentebelangen, PRO Lochem en de VVD gaan proberen om een coalitie te vormen in Lochem. Dit naar aanleiding van het advies dat informateur Henk Gossink donderdagavond presenteerde tijdens een extra raadsvergadering.