gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Film over nieuwe N18 klaar voor première

744bfe7bcc86dd2fed881442a453e6fc.jpg
Redactie REGIO8 |

"Een fantastische afsluiting van het project de N18 Twenteroute", aldus coördinator Willem Kootstra. "We rijden wel over duizenden kilometers autoweg, maar hoe dat tot stand komt en wat dat allemaal voor gevolgen heeft dat weet eigenlijk niemand." In ruim twee uur tijd nemen de filmmakers de kijker mee in de ontwikkeling van de nieuwe N18. "Het is een weg waarvan iedereen vond dat die er moest komen," schets Kootstra de sfeer rondom de aanleg. "Maar niemand wilde hem voor de eigen deur hebben."

Het proces rondom de veelbesproken route wilden de filmmakers graag vastleggen. "Iemand van ons heeft geopperd; we kunnen hier een leuke documentaire van maken", vertelt editor Ton Kraayenvanger over het idee van de documentaire. "We hebben A gezegd en dan moet je ook B zeggen." De filmliefhebbers hebben er veel tijd in moet stoppen. "Het is denk ik vijfhonderd uur dat ik voor de computer gezeten heb", zegt Kraayenvanger. 

De documentaire gaat op 18 mei voor bezoekers in première bij De Matterlier in Groenlo. Daarna zullen op verschillende locaties in plaatsen aan de N18 vertoningen van de film te zien zijn. "We zijn een maand op tournee en daarna is het voor ons afgelopen," besluit Kraayenvanger.

Foto: REGIO8

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.