Ulft, Netherlands

Festival Achterland Doetinchem afgetrapt met Typhoon, Hannah Mae en prins Floris

Foto: REGIO8
Festival Achterland is donderdagavond in Doetinchem van start gegaan met een nieuwe editie van Achterland XL. Duizenden bezoekers zagen headliners als Typhoon en Hannah Mae losgaan op de kleine podia langs de Oude IJssel, op de enige betaalde dag van het vijfdaagse festival.
Remco Geurts | Caitlin Sturris | 6 juni 2025 13:30 | Aangepast op 6 juni 2025 13:30
“De sfeer zit er weer lekker in. De mensen zijn lekker verspreid over het terrein. Soms valt er een klein drupje regen, maar dan duikt iedereen de tent in. We hebben lekker veel overkapt dit jaar”, zegt organisator Bart Kiers. Het festival loopt nog tot en met maandag. Met de nodige regen die voorspelt is, is dat geen overbodige luxe. Kiers: “Maar het gaat erom dat de bezoekers blij zijn. Dan zijn wij dat ook.”

Het festival is het gros van de dagen gratis te bezoeken. “Nu hebben we als eerste gratis festival van Nederland de wc’s ook gratis gemaakt. Zo zijn we ook toegankelijk voor mensen met een kleine portemonnee”, zegt Kiers. De komende dagen staan onder andere Ellen ten Damme, Bökkers, Danny Froger en Miller & the Tone Machine nog op het programma.

Lees ook

Mannen aangehouden na vondst gouden sieraden bij grenscontrole nabij Beek

Twee mannen zijn maandag op de A12 ter hoogte van Beek aangehouden, nadat in hun voertuig twaalf kil...

Dijkhuizen rekent op revanche tegen Emmen: “Wij hebben wat goed te maken”

De Graafschap wil vrijdagavond in eigen huis tegen FC Emmen de slechte competitiestart van zich afsp...

Esther Ruesen nieuwe interim-directeur Huis Landfort in Megchelen

Esther Ruesen is op 1 september begonnen als interim-directeur van Huis Landfort in Megchelen. De hi...

Brand bij woning aan Slotlaan in Doetinchem, geen gewonden

In de nacht van woensdag op donderdag is er brand uitgebroken bij een woning aan de Slotlaan in Doet...

Raad Doetinchem wil proef Dorpsstraat tegenhouden, aanwonenden dringen aan op doorgaan

De Dorpsstraat in Laag-Keppel blijft een hoofdpijndossier. Bewoners zijn blij met de landbouwsluispr...

Wereldrecord buitensport in Ulft: ‘Belangrijk dat ouderen actief blijven’

De Vitality Club FreeWheel Ulft doet op woensdag 1 oktober mee aan een wereldrecordpoging bewegen in...