Ulft, Netherlands

Feestfabriek komt in handen van Superstruct

Het Britse Superstruct heeft een meerderheidsaandeel gekocht in De Feestfabriek Alles Komt Goed, de organisator van de Zwarte Cross en Mañana Mañana. Volgens de organisatie achter de Achterhoekse festivals verandert er qua inhoud niets aan de formules van beide evenementen.
Kevin ten Dolle | 31 maart 2021 17:14 | Aangepast op 31 maart 2021 17:14
"Supterstruct wil juist de identiteit van het bedrijf behouden", aldus mede-directeur Ronnie Degen. "We zijn uniek in ons soort. Ze willen ons juist helpen met de synergievoordelen met betrekking tot andere festivals, omdat zij 25 festivals in Europa en nog eens zeven festivals in Australië organiseren. Met het meerderheidsaandeel dat ze hebben verworven is de continuiteit gewaarborgd en zijn we klaar voor de toekomst." Organisatoren Degen en Gijs Jolink zien wel hun kompaan Hendrik Jan Lovink vertrekken. Lovink besloot meer tijd te willen maken voor zijn gezin en zich bezig te gaan houden met andere dingen: "Ik weet nog niet precies wat ik ga doen, maar ik wil sowieso meer muziek gaan maken en wat meer gaan crossen." Degen en Jolink gaven aan door Superstruct te zijn gevraagd om door te gaan tot in ieder geval 2024.

Met het instappen van Superstruct is het volgens Jolink ook makkelijker om het concept van de Zwarte Cross over de landsgrenzen te brengen: "Ik denk dat het unieke concept dat we hebben en de laagdrempeligheid van het festival ook in andere landen wel aanspreekt. Vooralsnog hebben we geen concrete plannen daarvoor overigens." Degen was ook optimistisch over de mogelijkheden over het doorgaan van de festivals dit jaar: "We verwachten dat Zwarte Cross en Mañana Mañana in respectievelijk augustus en september door kunnen gaan. We zijn ook aan het kijken of we in juli wat kunnen organiseren in de open lucht of in een feesttent, op de manier zoals dat al eerder is gebeurd tijdens de testevents van Fieldlab."

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....