Ulft, Netherlands

Feestfabriek bij kort geding om maatregelen

De Feestfabriek, het bedrijf achter festivals als de Zwarte Cross en Mañana Mañana, heeft zich aangesloten bij een kort geding dat is aangespannen tegen de overheid. In totaal gaat het om ruim dertig organisaties die de beslissing aanvechten van het kabinet om zogeheten 'ongeplaceerde publieksevenementen' te verbieden.
Regio8 | 13 juli 2021 09:10 | Aangepast op 13 juli 2021 09:10
De partijen zijn het volgens Omroep Gelderland niet eens met de nieuwe coronamaatregelen als gevolg van het toenemende aantal besmettingen. Ze noemen de beslissing 'onzorgvuldig voorbereid en onjuist'. Festivalorganisator ID&T maakte vrijwel direct na de persconferentie van vrijdag al bekend naar de rechter te stappen. Ze willen dat evenementen die voldoen aan de voorwaarden van Fieldlab worden toegestaan. Bezoekers zouden dan welkom zijn met een recente negatieve test.

De Feestfabriek zette vorige maand al een streep door de Zwarte Cross, omdat er nog te veel onzekerheden waren. En vorige week werd ook Mañana Mañana afgelast, omdat het nog niet mogelijk is om een festival met camping te organiseren. Voor het weekend van de Zwarte Cross staat er nog wel een alternatief festival op het programma: De Mega Immuun Party. Het gaat om een driedaags festival, zonder camping, met een capaciteit van zo'n twintigduizend bezoekers per dag.

Foto: REGIO8

Lees ook

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...

SPECIAL | 50 jaar Normaal: Het muzikale geweten van de Achterhoek

Op Hemelvaartsdag is het precies 50 jaar geleden dat de Achterhoek kennismaakte met de band Normaal....