Ulft, Netherlands

Extra capaciteit voor kwetsbare ouderen

Zorgorganisaties Azora, Markenheem en Sensire slaan de handen ineen om de verpleeghuiscapaciteit voor kwetsbare ouderen in West-Achterhoek op korte termijn uit te breiden. Begin 2020 wordt op het voormalige St. Jozef-terrein in Gaanderen een tijdelijke verpleeghuisvoorziening geopend.
Kevin ten Dolle | 6 augustus 2019 15:51 | Aangepast op 6 augustus 2019 15:51
"Het complex bestaat uit twee verdiepingen en biedt woonruimte aan 64 bewoners", zo melden de organisaties. "Daarvan zijn 32 plaatsen bedoeld als capaciteitsuitbreiding voor mensen met een indicatie voor een verpleeghuis." Het gaat daarbij om respijtzorg én om tijdelijk verblijf voor cliënten die nog niet terecht kunnen in het verpleeghuis van hun eerste voorkeur van een van de drie zorgorganisaties. Daarnaast komen er nog 32 plaatsen waarvan Sensire zelf gebruik zal maken.

Bij respijtzorg gaat het volgens de organisaties om mensen die nog thuis wonen, maar ter ontlasting van mantelzorgers tijdelijk naar het verpleeghuis gaan. Voor de locatie in Gaanderen is gekozen omdat het terrein eigendom is van Sensire. Daardoor kan er snel tijdelijke en passende huisvesting geboden worden aan mensen met een zeer urgente behoefte aan verpleeghuiszorg.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...