Ulft, Netherlands

Euregio wil crisissamenwerking behouden

De EUREGIO-Raad heeft tijdens een vergadering een gezamenlijk besluit genomen voor de samenwerking in tijden van corona. Onder andere open grenzen zijn essentieel volgens de raad.
Tim Rondeel | 4 januari 2022 12:51 | Aangepast op 4 januari 2022 12:51
"Wij als EUREGIO zullen ons daarom inzetten voor een gekwalificeerde uitwisseling tussen nationale regeringen, deelstaatregeringen en grensregio’s", klinkt een citaat uit het besluit. "Zodat in toekomstige crisissituaties op passende en effectieve wijze wordt ingespeeld op de specifieke eigenschappen van grensregio’s." Ook in de Achterhoek wordt er in crisissituaties goed samengewerkt op dit moment. Zo is de samenwerking tussen de brandweerposten van Dinxperlo en het Duitse Suderwick die op meldingen over de grens rijden, een goed voorbeeld. Ook in tijden van de pandemie is deze samenwerking blijven bestaan.

Voor de EUREGIO was dit vanaf het begin van de coronasituatie een duidelijk uitgangspunt. "De pandemie mag geen negatieve invloed hebben op de al sinds jaar en dag bestaande goede en nauwe betrekkingen", laat de EUREGIO-raad weten. "Integendeel, onze intensieve relatie als buren en de over een periode van meer dan 60 jaar gegroeide vriendschap in de oudste Europese euregio vormden een optimale basis voor het gezamenlijk doorstaan van de crisis." Onder meer de opname van patiënten op de IC-afdeling wordt als positief voorbeeld genoemd.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroepen Antenne Niederrhein en RN7.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Livestream laat mensen thuis meekijken bij Ulftse Avondvierdaagse

Wandelaars kunnen zich opmaken voor de Ulftse Avondvierdaagse die woensdag van start gaat. Sinds een...

‘Prutje Peter’, een cultheld met authentiek dialect binnen Vios Beltrum

COLUMN / De spelers lopen van het veld af, evenals de scheidsrechter. In de bestuurskamer van Vios B...

Twee gewonden bij frontale botsing met auto in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een auto en scooter zijn zondag in Doetinchem twee personen op een scooter...

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...