Ulft, Netherlands

Eigenaren Landwinkel dankbaar voor steun

Regio8 | 22 augustus 2018 16:01 | Aangepast op 22 augustus 2018 16:01

“Als je ‘s morgensvroeg om half 4 in de onderbroek op straat staat en met niks weer moet beginnen, dan heeft dat ontzettend veel impact”, aldus eigenaar Wim Luemes van de Landwinkel aan ’t Goor. Door kortsluiting ontstond in de nacht van vorige week zondag op maandag brand, waarbij de winkel van Wim en zijn partner Gerrie volledig verloren ging. “Je voelde niks, je deed maar wat”, zo schetst Gerrie de dagen na de verwoestende brand. “Het is een hele nare situatie, maar hoeveel steun we van mensen hebben gehad, geeft heel veel moed.”

Ulft kwam na de brand massaal in actie, waardoor de Landwinkel inmiddels weer open is. “Dan ben je trots dat je Ulftenaar bent, als je dat zo ziet”, aldus vaste klant Theo Splithof. Gerrie is trots op haar dorp. “Van te voren dachten we dat ook de Achterhoek begint te verharden, maar dat is helemaal weg. Echt noaberschap, zo wil ik het omschrijven.” Voor de toekomst moet nieuwbouw volgen op de oorspronkelijke locatie. “De winkel wordt zeker herbouwd op die plek, maar misschien in andere stijl”, zo schetst Wim. “Maar het is nog te kort dag om daar goed reactie op te geven.”

Voorlopig ruimere openingstijden
De komende drie weken, tot de aardappeloogst, blijft de Landwinkel in een schuur naast de voormalige winkel opereren. In verband met de verwachte drukte hebben de eigenaren besloten de winkel voorlopig dagelijks tot 17.00 uur te openen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...