Ulft, Netherlands

Eigenaar juwelier De Tijd voor derde keer slachtoffer van poging tot inbraak

De eigenaar van juwelier De Tijd in Doetinchem, Joël Rothuis, werd maandagnacht rond tien over drie ’s nachts door de meldkamer gebeld over een plofkraak bij zijn winkel. Het is de derde keer in één jaar tijd dat er is geprobeerd om in te breken en spullen mee te nemen.
Redactie REGIO8 | 4 juli 2023 16:05 | Aangepast op 4 juli 2023 16:05
“Ik ben direct naar het pand toe gereden, ik was er binnen enkele minuten”, vertelt Rothuis. “Wat ik daar aantrof was gigantische schade aan de pui. Ze hebben de voordeur geforceerd en het rolluik daarbij beschadigd. Je wordt er ontzettend boos van.” Er is al eerder in het jaar een keer geprobeerd in te breken bij het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat en bij Rothuis thuis. Dit zorgt ervoor dat hij anders door het leven gaat. “Wat ik persoonlijk merk is dat je heel erg alert bent”, vertelt de eigenaar. “Zodra je gebeld wordt door de meldkamer ga je meteen van nul naar honderd. Dan denk je gelijk: ‘Is het weer zover?’ Je moet constant op je hoeden zijn, dat is gewoon niet fijn.”

De politie is een onderzoek gestart naar de explosie en de daders. “Er zijn camerabeelden en daarop zijn drie jonge gasten best wel goed herkenbaar”, vertelt Rothuis. “Het is even afwachten wat er uit het onderzoek van de politie gaat komen.” Of het verband houdt met de andere inbraakpogingen kan Rothuis niet zeggen. De knal was ruim in de omgeving te horen. De buurtbewoners en andere inwoners van Doetinchem leven mee met Rothuis. “Niet normaal”, geeft omwonende Edwin Ordelman aan. “De eigenaar loopt nu omzet mis, hij kan nu niet open. Ik weet ook niet wat de gemeente gaat doen. Ik vind het niet normaal.”

Winkel herstellen
Voordat de juwelier weer open kan moet eerst de schade worden hersteld, die door de explosie groot is. “Ze hebben de voorkant van de gevel weggeblazen. We gaan nu de schade opmaken en proberen de winkel vandaag weer helemaal her in te richten”, geeft de eigenaar aan. “We moeten alle sieraden reinigen die door de mistgeneratoren zijn geraakt, waar er een residu is achtergebleven. Om alles weer winkelklaar te krijgen. We hopen aan het einde van de week weer open te gaan.”

Foto: REGIO8


Lees ook

OM en Politie adviseert Bronckhorst: Geen publiek bij raadsvergadering over asielopvangen

De besluitvormende raadsvergadering over de asielopvangen in Bronckhorst is donderdag 16 oktober all...

Vastgelopen vrachtwagen blokkeert Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg

De Drieheuvelenweg in ’s-Heerenberg was tijdelijk geblokkeerd door een vrachtwagen die vaststond. De...

Keijenborg krijgt nieuwe sportieve impuls met De Tilder: 'Er is veel meer aanloop'

Onder luid gejuich en gejoel werd zaterdag 11 oktober de multifunctionele accommodatie in Keijenborg...

Bestuurder gewond bij eenzijdig ongeval Wehl

Bij een eenzijdig ongeval in Wehl is maandagochtend een persoon gewond geraakt. De politie verwacht ...

Auto botst op stilstaande vrachtwagen bij eenzijdig ongeval in Doetinchem

Bij een eenzijdig ongeval op de Melkweg in Doetinchem is zondagmiddag een auto met vier inzittenden ...

Auto belandt op de kop in een sloot bij Azewijn

Een automobilist is zaterdagmiddag op de Burgemeester van Breemenweg in Azewijn met zijn auto op de ...