gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste boek over Kasteel Wisch in Terborg

6dcea62c1ff87e730a9baf716c5eaa37.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er was nog niks over vastgelegd”, vertelt wethouder Janine Kock van Oude IJsselstreek. “Er was wel iets op internet te vinden, maar er was geen boek en nog niet eens een folder van. Het is natuurlijk een prachtig naslagwerk om te hebben over een van mooiste de parels die wij in onze gemeente hebben.” Het boek kent vele verschillende verhalen over alles in en rondom het kasteel. “Het gaat onder meer over de bewoners, de huurders en over waar ze van leven”, stelt schrijfster Aggie Daniëls. “Het zijn verhalen, maar ook feiten.” Niet alleen het eerste boek is bijzonder, dat is het kasteel zelf ook. “Dit L-vormige kasteel is de enige die wij in Nederland nog hebben”, stelt Kock.

De wethouder genoot onder meer van de opgetekende verhalen van jonkvrouw Olga van Schuylenburch. “Aggie Daniëls heeft veel met de jonkvrouw gesproken en veel verhalen vastgelegd en dat is natuurlijk uniek om te bewaren voor een eeuwigheid.” Het boek hoeft niet in chronologische volgorde gelezen te worden. “Het moet zo zijn dat je in de inhoudsopgave kijkt en een onderwerp ziet dat je leuk vindt”, laat Daniëls weten. “Je hoeft dus niet vooraan te beginnen, maar je kunt gewoon een onderwerp pakken dat je leuk vindt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.