gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste boek over Kasteel Wisch in Terborg

6dcea62c1ff87e730a9baf716c5eaa37.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er was nog niks over vastgelegd”, vertelt wethouder Janine Kock van Oude IJsselstreek. “Er was wel iets op internet te vinden, maar er was geen boek en nog niet eens een folder van. Het is natuurlijk een prachtig naslagwerk om te hebben over een van mooiste de parels die wij in onze gemeente hebben.” Het boek kent vele verschillende verhalen over alles in en rondom het kasteel. “Het gaat onder meer over de bewoners, de huurders en over waar ze van leven”, stelt schrijfster Aggie Daniëls. “Het zijn verhalen, maar ook feiten.” Niet alleen het eerste boek is bijzonder, dat is het kasteel zelf ook. “Dit L-vormige kasteel is de enige die wij in Nederland nog hebben”, stelt Kock.

De wethouder genoot onder meer van de opgetekende verhalen van jonkvrouw Olga van Schuylenburch. “Aggie Daniëls heeft veel met de jonkvrouw gesproken en veel verhalen vastgelegd en dat is natuurlijk uniek om te bewaren voor een eeuwigheid.” Het boek hoeft niet in chronologische volgorde gelezen te worden. “Het moet zo zijn dat je in de inhoudsopgave kijkt en een onderwerp ziet dat je leuk vindt”, laat Daniëls weten. “Je hoeft dus niet vooraan te beginnen, maar je kunt gewoon een onderwerp pakken dat je leuk vindt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.