gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Eerste boek over Kasteel Wisch in Terborg

6dcea62c1ff87e730a9baf716c5eaa37.jpg
Redactie REGIO8 |

“Er was nog niks over vastgelegd”, vertelt wethouder Janine Kock van Oude IJsselstreek. “Er was wel iets op internet te vinden, maar er was geen boek en nog niet eens een folder van. Het is natuurlijk een prachtig naslagwerk om te hebben over een van mooiste de parels die wij in onze gemeente hebben.” Het boek kent vele verschillende verhalen over alles in en rondom het kasteel. “Het gaat onder meer over de bewoners, de huurders en over waar ze van leven”, stelt schrijfster Aggie Daniëls. “Het zijn verhalen, maar ook feiten.” Niet alleen het eerste boek is bijzonder, dat is het kasteel zelf ook. “Dit L-vormige kasteel is de enige die wij in Nederland nog hebben”, stelt Kock.

De wethouder genoot onder meer van de opgetekende verhalen van jonkvrouw Olga van Schuylenburch. “Aggie Daniëls heeft veel met de jonkvrouw gesproken en veel verhalen vastgelegd en dat is natuurlijk uniek om te bewaren voor een eeuwigheid.” Het boek hoeft niet in chronologische volgorde gelezen te worden. “Het moet zo zijn dat je in de inhoudsopgave kijkt en een onderwerp ziet dat je leuk vindt”, laat Daniëls weten. “Je hoeft dus niet vooraan te beginnen, maar je kunt gewoon een onderwerp pakken dat je leuk vindt.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-10 101344.png

WK voetbal krijgt Achterhoeks tintje: Dieperink als VAR naar eindtoernooi

Het WK voetbal krijgt komende zomer een duidelijk Achterhoeks tintje. De 37-jarige videoscheidsrechter Rob Dieperink is geselecteerd voor het grootste podium in het internationale voetbal. Het toernooi wordt dit jaar gehouden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

GWWP.png

Gerrit Vossers voorspelt vanuit Didam een weekend met twee gezichten

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit de festivaltent van Doorgedraaid Festival in Didam, voorspelt de weerboer een weekend met twee gezichten.

e97e94736e43a5170c8bc5478df151ef.png

VVD bij coalitie Oude IJsselstreek, onderhandeling met Dorp en Plattelandbeweging geklapt op azc

De huidige coalitie in Oude IJsselstreek kan doorgaan, maar in een gewijzigde samenstelling. Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks en CDA behouden hun meerderheid dankzij toetreding van de VVD (in totaal 14 zetels). De grote winnaar van de verkiezingen, de Dorp en Plattelandbeweging (DePB), blijft voorlopig aan de zijlijn staan.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 16.53.13.jpeg

Westendorpse pluktuin voor het eerst vol tulpen: ‘Je merkt dat het in trek is’

De zon laat zich steeds vaker zien, bomen staan in bloei en tulpen kleuren weer volop het landschap. Ook bij de familie Hiddink is het seizoen begonnen. Naast hun Bed & Breakfast openden ze een pluktuin, waar bezoekers zelf tulpen komen plukken.

Martin Messing messenslijpen Repair Cafe.jpeg

Repair Café Silvolde viert 10-jarig jubileum: ‘Proberen niks weg te gooien’

Van broodrooster tot bot mes en van pop tot radio. Al tien jaar biedt het Repair Café in Silvolde een tweede leven aan diverse kapotte spullen. Martin Messing (71) was 9 april 2016 initiatiefnemer van het maandelijkse reparatiepunt in De Schuylenburgh. Op de Azoralocatie kan hij rekenen op een vast team vrijwilligers.

WhatsApp Image 2026-04-09 at 11.54.59.jpeg

Auto belandt in Aaltense Keizersbeek: geen gewonden

Een auto is donderdagochtend nabij de Haartsestraat in Aalten in het water beland. Er waren geen gewonden.