Ulft, Netherlands

Dure nederlaag De Graafschap bij Excelsior

Regio8 | 26 januari 2019 22:15 | Aangepast op 26 januari 2019 22:15

In het begin van de wedstrijd was het spel in evenwicht. Beide ploegen waren slordig en kwamen er totaal niet uit. De Graafschap nam halverwege de eerste helft het heft in handen en kreeg het betere van het spel. Met name Youssef El Jebli had de Doetinchemmers op voorsprong kunnen schieten, maar hij schoot vanuit het zestienmetergebied hard over het doel van doelman Alessandro Damen. Ook Delano Burgzorg en Fabian Serrarens (schot van afstand) waren kansrijk, maar faalden in de afronding.

De Graafschap was in de tweede helft dichtbij, maar de bal kwam via Ryan Koolwijk op de Excelsior-doelman. Uit het niets kwam de thuisploeg een kwartier voor tijd op voorsprong: Luigi Bruins miste in eerste instantie nog de bal, maar schoot daarna hard raak achter doelman Hidde Jurjus. De Graafschap probeerde een gelijkspel te forceren, maar kreeg in de blessuretijd de definitieve tik toen Mounir El Hamdaoui met een kopbal de wedstrijd op slot gooide.

Door deze nederlaag blijft De Graafschap hekkensluiter van de Eredivisie en ziet het concurrent Excelsior uitlopen. Vrijdag spelen de Superboeren thuis tegen NAC Breda, dat één punt meer heeft.

Foto: Joop Kappert

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Suzan & Freek gaan deze zomer toch optreden: ‘Genieten is voor ons muziek maken’

Het Achterhoekse duo Suzan & Freek gaat deze zomer optreden, ondanks de ongeneeslijke ziekte van Fre...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Supporters in de rij voor clubhistorie van De Graafschap: ‘Het is een aardige unit’

Tientallen Superboeren stonden donderdagavond in de rij bij stadion De Vijverberg om een stukje club...

Zwoele zomernachten in aantocht voor de Achterhoek volgens weerboer Gerrit

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Tieners bezaaien schoolplein met glasscherven in Lochem

Een groep minderjarige jongeren heeft vorige week een hoop glasscherven achtergelaten op het schoolp...

Mountainbiker gewond na aanrijding tussen Beek en Zeddam

Bij een aanrijding nabij Zeddam is vrijdagochtend een mountainbiker gewond geraakt. De weg tussen Be...