Ulft, Netherlands

Duizend zakken winterkleding na actie op radio

De allereerste Warme Winterkledingactie van Optimaal FM en Get A Grip heeft zo'n duizend zakken winterkleding opgeleverd voor mensen in de Achterhoek die het moeilijk hebben. Bij kledingbanken en de Mini Manna in Oude IJsselstreek, Doetinchem en Montferland waren de afgelopen dagen vrijwilligers druk in de weer om de laatste zakken ingeleverde kleding te verzamelen.
Regio8 | 17 december 2019 15:28 | Aangepast op 17 december 2019 15:28

"Helemaal te gek'', zegt dj Balthazar van Puffelen van Optimaal FM. "We zijn de actie drie weken geleden begonnen en we zeiden: 'als we tien mensen kunnen kleden, dan zou dat mooi zijn.' Dat zijn er vele meer. Een grandioos succes." Van Puffelen merkte dat aan het begin van de week de opbrengst wat dunnetjes was, maar zag dat het in de loop van de week aantrok: "Woensdag, donderdag en vrijdag was het booming overal." Karin Geurts, directrice van de Kledingbank Doetinchem, kreeg ook positieve geluiden terug van de omgeving. "Mensen vonden het een prachtig initiatief", aldus Geurts. "Ze hadden dat op de radio gehoord, ze hadden het op de Facebook gezien. En ze grepen dat ook aan om bijvoorbeeld hun kinderen te leren wat het is om geen kleding te hebben. Dus gingen ze hier echt naar toe met een doel."

Er waren inleverpunten in de gehele Achterhoek ingericht, waaronder de Protestantse Kerk in Silvolde, die de actie een warm hart toedroeg. Predikant Gerjanne van der Velde merkte op dat mensen het een ontzettend goed doel vonden en dat mensen ook iets wilde doen in plaats van alleen maar praten en zag dat de actie in de loop van de week steeds meer ging leven: "De eerste dagen waren natuurlijk een beetje een sneeuwbal. Hoe verder we in de week kwamen, hoe groter de stapel werd. Dus dat was echt super." Via een doorverwijzing van een hulpverleningsorganisatie kunnen mensen die warme winterkleding nodig hebben terecht bij een uitgiftepunt om een warme kerst tegemoet te gaan. Geurts: "Mensen krijgen bij ons broeken, jassen, schoenen, ondergoed, sokken. Alles."

Foto: REGIO8

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...