Ulft, Netherlands

Duitsland wil grenscontroles verlengen: 'de maatregel werkt'

De grensovergang bij Bergh. REGIO8
Duitsland is van plan om in maart de grenscontroles aan de Duitse grenzen te verlengen om de illegale immigratie en mensensmokkel tegen te gaan. Dit melden Zuid-Duitse en Belgische media.
Eveline Zuurbier | 30 december 2024 14:30 | Aangepast op 30 december 2024 14:30
De Duitse minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser (SPD) heeft dit vandaag verklaard in de Augsburger Allgemeine. Volgens Faeser blijven de grenscontroles nodig totdat Europa de buitengrenzen versterkt heeft. Nadat Duitsland tijdelijke grenscontroles had ingevoerd tijdens het EK-voetbal van deze zomer in Duitsland, werden deze in september voor een half jaar verlengd. Sindsdien leveren de grenscontroles maandelijks zo’n 7000 pogingen op om de Duitse grens zonder geldige reden of werkvergunning te passeren.

Duitsland en zijn buurlanden zijn lid van de Schengenzone, wat normaal betekent dat mensen grenzen kunnen oversteken zonder visa of controles. De Duitse grenscontroles zijn beperkt tot zes maanden, maar kunnen worden verlengd. Sinds midden oktober 2023 waren er al willekeurige controles aan de grens met Polen, Tsjechië en Zwitserland.

Burgemeester niet blij
De grensgemeenten in de Euregio-gebieden van Münster en Venlo zijn verreweg blij met de grenscontroles. En ook toen Nederland op 9 december grenscontroles invoerde, trokken burgemeesters naar Den Haag om met minister Faber de ingezette maatregel te bespreken. De controles werken volgens de burgemeester ontwrichtend op het dagelijkse leven in de grensregio's.

Tekort aan mankracht
Door een tekort aan mankracht bij de marechaussee leveren de Nederlandse grenscontroles tot nu toe weinig problemen op. Met behulp van een moter halen zij voertuigen die opvallen uit de verkeersstroom en controleren deze op een parkeerplaats. De Duitse grenscontroles dwingen het grensverkeer in een fuik te rijden.

Deze controlemethode levert aanzienlijke files op. Onder meer vandaag ontstond nabij Duiven-Zevenaar door grenscontroles – ook voor illegaal vuurwerk – een file van 15 kilometer met langzaam rijdend verkeer.

Lees ook

REGIO8 werkt internationaal samen en zendt Europese serie uit

Streekomroep REGIO8 heeft het afgelopen halfjaar samengewerkt met Duitse, Oostenrijkse en Nederlands...

Uitbreiding Bahia en aangrenzende camping thema bij lokale verkiezingen in Bocholt

Het subtropisch zwem- en saunaparadijs Bahia in Bocholt loopt regelmatig tegen zijn capaciteitsgrenz...

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Aalten

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten in het buitengebied van Aalten zijn woensdagmiddag gee...

Jongen (16) uit Zutphen ernstig gewond bij brommerongeval in Emmerich

Bij een eenzijdig ongeval met een brommer, net over de grens in Emmerich, is zaterdagavond een 16-ja...

Van binnenwereld tot grensbeeld: Patrick Beverloo exposeert in Borghees Emmerich

Beeldend kunstenaar Patrick Beverloo maakte 'per ongeluk' 'grensoverschrijdende' kunstwerken, letter...

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...